14 травня у малий вітчизняний кінопрокат вийшла українська документальна стрічка Олега Чорного «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди».
Фільм розповідає історію мальовничого села Бучак на Канівщині, що стало знімальним майданчиком для фільмів Сергія Параджанова, Андрія Тарковського, Юрія Іллєнка, Володимира Денисенка, Миколи Рашеєва та багато інших митців.
Історію Бучака, що його автори називають «Голлівудом над Дніпром», укладено з оповідей і спогадів кінематографістів, дослідників, місцевих жителів. Вона розгортається одразу на кількох рівнях.
Тут і широка палітра українського кіно – від задумів Олександра Довженка до недоробленого (внаслідок фінансової скрути початку 1990-их років) фільму Олександра Денисенка.
Тут й екологічна тема: адже Бучак – це ще й «Атлантида», низку його мальовничих місцин було затоплено під час реалізації радянських інженерних проектів, які страждали на гігантоманію.
А зрештою фільм повниться просто життям і спогадами про нього: мешканців Бучака, кінематографістів і членів їхніх сімей (вони приїздили сюди на відпочинок). А також розповідає про актуальні спроби перетворити місцину на туристичну принаду, територію для глибоких духовних пошуків.
Режисер О. Чорний
Автори сценарію: С. Цалик, за участі О. Чорного та Д. Іванова
Оператор О. Маловіцький
Оповідачі: Л. Кадочнікова, О. Денисенко, М. Іллєнко, Р. Недашківська, А. Барчук, С. Буковський, М. Рашеєв, С.Бржестовський, С.Тримбач, Л.Дереш та інші.
«Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди» демонструється у кінотеатрі «Київ» у залі «Сінематека» на сеансах о 15:40 та 19:10. Адреса кінотеатру: вул. Велика Васильківська, 19.
Окрім того 15 травня, о 19:00 зустріч із режисером Олегом Чорним і показ «Голлівуду над Дніпром» відбудеться у кінотеатрі українського фільму «Ліра» (вул. Велика Житомирська, 40), а 16 травня, о 21.00 перегляд стрічки відбудеться у Національному музеї «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» (вул. Лаврська, 3).
Також в українських кінотеатрах продовжується прокат драматичної комедії Анни Акулевич «Це я» та виконаних у спільному виробництві України та Росії стрічок на теми Другої світової війни: за шість тижнів прокату «Незламна» Сергія Мокрицького зібрала 13,9 млн. гривень, фільм переглянули 274 тис. глядачів; натомість, стрічка Рената Давлетьярова «А зорі тут тихі…» за два тижні прокату отримала 898 тис. гривень, нову екранізацію повісті Бориса Васильєва подивилися 17 тис. глядачів.