5-й фестиваль «Чілдрен Кінофест» представив програму

Children.Kinofest2018

5-й фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» представив програму.

Фестиваль, заснований у 2014 році, проходить у більш ніж двадцяти містах України – від міст-мільйонників до регіональних центрів. Минулого року покази фестивалю відвідали понад 40 000 глядачів. «Чілдрен Кінофест» знайомить молоду українську аудиторію як з найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою.

До конкурсної програми 5-го Фестивалю мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» увійшло сім фільмів для глядачів від 4 років, відібраних на найбільших європейських кінофорумах. Спеціальною подією цього року стане показ до 30-річчя прем’єри анімаційного фільму «Острів скарбів» режисера Давида Черкаського. Вхід на всі покази – безкоштовний, за попередньою реєстрацією на сайті фестивалю.

Відкриє ювілейний «Чілдрен Кінофест» документальна стрічка «Земля: Один вражаючий день» від британської студії BBC. Знята за допомогою найсучасніших технологій, вона кличе глядачів у подорож нашою планетою у компанії різноманітних тварин, та показує один день з їх життя. Це перша документальна стрічка, яка буде змагатися за звання найкращого фільму «Чілдрен Кінофесту».

Україну цього року представляє фентезі «Сторожова застава». Її головний герой, сучасний школяр, за допомогою чарівного порталу потрапляє у часи Київської Русі. Фільм Юрія Ковальова став одним з лідерів за касовими зборами серед національних стрічок, зібравши у прокаті понад 19 млн. гривень. Права на «Сторожову заставу» були продані на понад 25 країн. Масштабні зйомки проходили в Карпатських горах, гранітних кар’єрах та болотах Київської області.

У програмі «Чілдрен Кінофест» – дві стрічки з юнацького конкурсу Берлінського кінофестивалю Generation. «Сів заблукала уві сні» – шведсько-норвезька історія однієї ночівлі, що перетворюється на подорож зачарованим будинком. Для аудиторії старшого віку – стрічка «Маленька гавань», яка розповідає про дівчинку, яка знаходить на вокзалі покинутих малюків та починає піклуватися про них. Ця картина спільного виробництва Чехії та Словаччини стала найкращим фільмом Generation, отримавши премію «Кришталевий ведмідь» Берлінале.

В рамках фестивалю пройде українська прем’єра найкращої французької анімаційної стрічки за версією премії «Сезар» – «Великий злий лис та інші історії». Фільм про пригоди звірів на селі від творців «Ернеста та Селестини» створений у техніці акварельної анімації.

Поза конкурсом маленькі глядачі зможуть ознайомитись із анімаційною класикою – у 2018 році виповнюється 30 років від дня прем’єри анімаційного фільму «Острів скарбів» режисера Давида Черкаського. Творча група представить фільм у фестивальному центрі «Чілдрен Кінофест» – кінотеатрі «Київська Русь».

За традицією, закриє фестиваль володар Гран-прі попереднього року – британський фентезі-фільм «Моллі Мун і чарівний підручник гіпнозу», екранізація бестселера англійської письменниці Джорджії Бінг.

Переможець конкурсної програми фестивалю визначається глядацьким голосуванням – на вході до кінозалу гості отримують бюлетень, у якому ставлять оцінку фільму.

В рамках «Чілдрен Кінофесту» вже вдруге відбудеться показ добірки стрічок, що вийшли у фінал конкурсу дитячих короткометражних фільмів, який був оголошений восени. 10 найкращих картин-конкурсантів будуть показані на великому екрані, а спеціальне журі вибере серед них переможця. Цього року до складу почесного журі увійшли режисер фільму «Сторожова Застава» Юрій Ковальов, режисерка Марися Нікітюк та акторка Дар’я Плахтій.

Вхід на всі покази – безкоштовний, за попередньою реєстрацією на сайті фестивалю. Реєстрація стартує 20 травня. Половина місць виділяється організованим групам глядачів із соціально незахищених верств населення: дітям з особливими потребами, сиротам і потерпілим від конфлікту на сході України.

Місія фестивалю – розвивати в Україні традицію спільних сімейних походів у кіно, залучати дітей до перегляду і створення кінофільмів.

У цьому році «Чілдрен Кінофест» відбудеться з 25 травня по 3 червня й охопить більше 20 міст по всій Україні. Почесна амбасадорка фестивалю – українська письменниця, адвокатка, правозахисниця, радіоведуча і посланниця доброї волі ООН в Україні Лариса Денисенко.

Фестиваль проходить за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Державного агентства України з питань кіно, посольств і культурних представництв країн-учасниць фестивалю.

«Артхаус Трафік», 24 квітня 2018 року