У позаконкурсній програмі 7-го Одеського МКФ «Фестиваль Фестивалів» будуть показані фільми-учасники міжнародних фестивалів класу А, повідомляють організатори заходу.
В афіші – «Я, Деніел Блейк» Кена Лоуча, «Море у вогні» Джанфранко Розі, «Франкофонія» Олександра Сокурова, «Клан» Пабло Траперо, «Перехрестя 48» Уді Алоні,«Українські шерифи» Романа Бондарчука,«Кайлі Блюз» Гань Бі.
Соціальна драма «Я, Деніел Блейк» (I, Daniel Blake) Кена Лоуча, розповідає про боротьбу «маленької людини» проти системи. Потребуючи державної допомоги після інфаркту, 59-річний Деніел стикається з байдужістю і жорстокістю бюрократичної машини. Цього року картина завоювала «Золоту пальмову гілку» на 69-му Каннському фестивалі. Для європейського класика гостросоціального кіно це вже друга нагорода. У 2006 році Лоуч отримав «Золоту пальмову гілку» за фільм «Вітер, що гойдає верес». Обидві картини були спродюсовані Реббекою О’Браєн, почесним членом журі міжнародної конкурсної програми ОМКФ-2016.
Документальна стрічка «Море у вогні» (Fuocoammare) Джанфранко Розі розповідає про крихітний острів Лампедуза, який став перевалочним пунктом для нелегальних іммігрантів з Африки. На 66-му Берлінале картина завоювала «Золотого ведмедя», ставши другим документальним фільмом, який переміг в основному конкурсі фестивалю класу А. Роком раніше інша документальна робота Джанфранко Розі, «Священна римська кільцева», стала володарем «Золотого лева» на 72-му Венеціанському МКФ.
Документально-ігрова картина Олександра Сокурова «Франкофонія» (Francofonia) також була представлена в конкурсній програмі 72-го Венеціанського фестивалю, на якому завоювала дві нагороди. У центрі сюжету – музей «Лувр» під час німецької окупації і в наші дні. У низці історичних довідок, зістарених постановочних кадрів Сокуров в ролі оповідача веде глядачів музейними коридорами, задумуючись над питанням, яку ціну потрібно і можна заплатити, щоб врятувати культуру.
Аргентинський фільм «Клан» (El Clan), реж. Пабло Траперо, заснований на реальній історії сімейства Пуччі, члени якого в 80-х роках викрадали багатих спадкоємців в Буенос-Айресі з метою отримання викупу. Кримінальна драма принесла Траперо «Срібного лева» за кращу режисуру на Венеціанському кінофестивалі в 2015 році.
«Перехрестя 48» (Junction 48) ізраїльсько-американського режисера Уді Алоні описує будні палестинських музикантів з Лода, які намагаються любити і творити в ситуації постійного конфлікту між своїм співвітчизники й ізраїльською стороною. Ветеран Берлінале, Уді Алоні, отримав за цей фільм приз глядацьких симпатій в рамках програми «Панорама». Музична драма також завоювала нагороду на фестивалі Трайбека, як найкраща сюжетно-тематична повнометражна картина.
Документальну частину програми поповнив фільм Романа Бондарчука «Українські шерифи». Фільм про південне село, куди рідко доїжджає поліція. Громада села вибрала двох «шерифів», щоб самостійно вирішувати маленькі і великі проблеми. Прем’єра кінокартини відбулася на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі (IDFA), де вона була відзначена спеціальним призом журі в основному конкурсі. Фільм був показаний на більш ніж трьох десятках фестивалів по всьому світу.
«Кайлі Блюз» (Kaili Блюз / Lu Bian Ye Can) перша робота молодого китайського режисера Гань Бі, головний герой якої в надії спокутування старих гріхів відправляється на пошуки свого племінника. Подорож з маленького депресивного містечка Кайлі несподівано закінчується в місці, де час йде не лінійно, де можна одночасно переживати минуле, теперішнє і майбутнє. Мрійлива і поетична картина Гань Бі отримала приз на фестивалі в Локарно 2015 року в категорії «Найкращий новий режисер» і особливу відзнаку в категорії «Найкращий дебют».