У конференц-залі столичного кінотеатру «Жовтень» 10 листопада 2010 року відбувся обмін інформацією, думками та дискусія, викликана реалізацією незалежного кінопроекту «Мудаки. Арабески».
Співпродюсер проекту, директор компанії «Артхаус Трафік» Денис Іванов розповів про проміжні результати кінотеатрального прокату альманаху «Мудаки. Арабески»: наразі фільм подивилися понад 10 тисяч глядачів, квитків продано на понад 100 тисяч гривен. Обмежений прокат відбувався у двох столичних кінотеатрах – «Київ» та «Жовтень», а також в одному одеському кінотеатрі. Власники кінотеатрів поза межами столиці переважно повелися, як святенники – їх передусім злякало солово «мудаки» в назві картини й вони відмовилися «демонструвати на своїх екранах це гімно».
Взагалі ж, як зазначив Іванов, чинний вітчизняний кінотеатральний прокат взагалі не налаштований прокатувати українське кіно, воно відсутнє в бізнесових та звичаєвих контекстах. Прокат альманаху є спробою прориву в цьому напрямку, закладенням підвалин певної традиції. І прикметно, що «Мудаки. Арабески» вже зібрали кошти на рівні українського прокату успішного європейського арт-гаузного фільму.
Також Іванов повідомив, що найближчого часу має розпочатися кінотеатральний прокат альманаху в Росії. А ще продюсери ведуть перемовини про участь фільму в програмах першорядних європейських кінофорумів.
Загалом, «круглий стіл» фокусувався навколо наперед сформульованих запитань: Чи є погляд авторів «Мудакiв…» на українське суспільство репрезентативним? Мудаки – це новий соціально-психологічний тип українця? Чи є в українців підстави для того, щоб пишатися власним комплексом неповноцінності; якщо так, то чому? Чим є проект «Мудаки. Арабески» – це збірка анекдотів українського народу про самого себе чи щось iнше? Чи достатньо анекдоту для того, щоб визначити національну ідентичність?..
Спікерами дискусії виступили Василь Черепанін, культуролог, кандидат філософських наук, керівник Центру вiзуальной культури НУКМА; Денис Полтавець, психіатр, експерт з питань розвитку громадянського суспільства; Володимир Тихий, режисер, надхненник і співпродюсер проекту «Мудаки. Арабески»; Аксінья Куріна, кінознавець і режисер альманаху.
Модератором «круглого столу» була Ольга Брюховецька, кандидат філософський наук, доцент НУКМА, спiвзасновник Центру вiзуальной культури НУКМА.
«Мудаки. Арабески», 11 листопада 2010 року