«Лазерні війни» кінотеатрів «Оскар» і Cinema Citi

oscar_proektor

Kino-teatr.ua про лазерні проектори Barco, встановлені у київських кінотеатрах «Оскар» і Cinema Citi.

Так склалось, що сфера розваг акумулює найбільш передові напрацювання техніки та науки – і так само, що її вістря належить продуктам найвищого сегменту якості. Можна сказати, що у великій мірі це стосується кіновиробцтва – нові засоби та програми обробки зображення, монтажу… Справжню революцію в цій сфері зробили масові цифрові кінокамери.

Індустрія «останнього дюйму» також не залишилась без ряду новинок… Так само як на дорогах є звичайні машини, на них є і справжній «преміум-сегмент», представлений марками типу «Лексус». В кінопрокаті України топ-сегмент зазвичай безроздільно належав технології IMAX («Планета Кіно», Київ ), поки вперше виклик їй не був кинутий технологією «лазерне кіно».

Презентація технології відбулась 7 вересня 2016 року. Її представив кінотеатр «Сінема Сіті» під час показу епічного екшна «Бен Гур». Проектор  Barco DP4K-60L був, до речі, першим інстальованим на теренах СНД, проте пройшов рік і мережа «Оскар» «нанесла удар у відповідь» заявивши, що їх технологія лазерного кіно – єдина в Україні (див. фото).

У цей час «Сінема Сіті» і далі просуває – і досить непогано в маркетинговому контексті – вже випробувану технологію з проектором Barco DP4K-60L, якій вже більше року.

Спробуємо розібратись, хто правий, а хто ні. І чи дійсно кінотеатр «Оскар» випереджає своїх конкурентів.

Отже, по цеглинах.

Проектори Barco DP4K-60Lта DP4K-20LHC належать до родини L-серії з технологією RGB-Laser (так, це мабуть основна відмінність – відтворення чистого діапазону кольорів) з технологією 3 x DLP і однаковою роздільною здатністю 4096×2160, з таким самим набором основних об’єктивів.

Відмінності лежать в іншій частині: світловий потік Barco DP4K-60L – 56000 ANSI лм (люмен) із контрастністю 2800:1 / 500:1;  в цей самий час DP4K-20LHC – 17000 лм із контрастністю 6000:1 / 1000:1.

Проте, що це може означати в реальності?

Загалом, до вимірювань контрастності є завжди багато запитань,  проте в даному контексті хочеться звернути увагу на цифри – проектор Barco DP4K-60L дає більший світловий потік, і досягти високої контрастності (відношення максимальної яскравості до мінімальної) тут дійсно важко, в той час як для проектора DP4K-20LHC таке досягається набагато легшим шляхом.

Так само слід відмітити, що і відношення максимальної контрастності до номінальної для обох проекторів складають відношення приблизно рівні 6, що, в принципі, говорить про майже їх рівний потенціал якості, хоча  DP4K-20LHC є більш «камерними» з точки зору енергоспоживання і, мабуть, розмірів залів, де вони встановлюються.

Власне, як висновок можна сказати, що праві усі. Адже «лазерний» проектор у «Сінема Сіті» був першим, а в «Оскарі» він більш контрастний, проте для меншого залу.

Якщо простіше, то у кінотеатрі «Оскар» дійсно встановлений RGB лазер, що у порівнянні з іншими забезпечує виняткову передачу кольору. Та головне, що більша контрастність досягається за рахунок меншої яскравості.

Ця дискусія передусім доводить, що обидві мережі будують свої рекламні кампанії, а всі ці новини про те, хто перший або єдиний – це лише маркетингові війни.

До речі, на сайті «Оскара» не віднайдено жодної згадки про «мегакрутість» DP4K-20LHC.

Зрештою, свого глядача «лазерне кіно» знайде – з огляду на високу якість самого стандарту, його «бюджетність» – порівняно з IMAX.

Щоправда, треба пам’ятати, що оку людини складно багато що відрізнити, особливо якщо мова йдеть про контрастність чи яскравість зображення.

За матеріалами  Kino-teatr.ua