Про роботу над фільмом «Лускунчик і чотири королівства»

Nutckracker

Подаємо інформацію про роботу над декораціями, костюмами і гримом фільму «Лускунчик і чотири королівства» Лассе Халльстрема і Джо Джонстона.

ЛАСКАВО ПРОСИМО У МАГІЧНИЙ СВІТ!

У новому дивовижному фентезі Disney «Лускунчик і Чотири королівства» представлені шедевральні декорації, костюми, зачіски та макіяж.

Новий фільм Disney «Лускунчик і Чотири Королівства» оповідає історію дівчини Клари, яка вирушає на пошуки особливого ключа. Прагнучи відкрити подарунок матері, Клара потрапляє в дивовижний паралельний світ. Цей світ складається з чотирьох чарівних королівств і населений незвичайними мешканцями. І вся ця магія втілена на великому екрані силами талановитої команди художників, операторів та дизайнерів.

Гай Хендрікс Діас («Стів Джобс», «Початок») став головним художником-постановником картини, в обов’язки якого входило створення яскравого і унікального образу кожного з чотирьох королівств, а також головного палацу і ландшафту чарівного світу. Художник по костюмах Дженні Біван («Крістофер Робін», «Божевільний Макс: Дорога люті») і художник по гриму та стиліст Дженні Шіркор («Красуня і Чудовисько», «Єлизавета») створили тематичні образи для регентів і мешканців Королівства Насолод, Королівства Сніжинок, Королівства Квітів, а також зловісний вигляд Матінки Коржик, різноманітний гардероб Клари і цілу залу учасників пишного Вікторіанського балу.

«Увага до деталей і безмежна фантазія цієї команди не мають собі рівних, – каже режисер Лассе Халльстрьом. – Кожен найдрібніший елемент відтворено бездоганно».

Режисерами нового фільму Disney «Лускунчик і Чотири королівства» виступили Лассе Халльстроьм і Джо Джонстон, а продюсерами стали Марк Гордон і Ларрі Франко, виконавчими продюсерами – Сара Сміт і Лінді Голдстейн. Фільм знятий за мотивами казки-повісті Ернста Теодора Амадея Гофмана «Лускунчик і мишачий король» і балету «Лускунчик» Чайковського на лібрето Маріуса Петіпа. Автором сценарію виступила Ешлі Пауелл.

Світ Чотирьох Королівств

Головний художник картини Гай Хендрікс Діас створює блискучі декорації

Історія Лускунчика відома в усьому світі, але коли Гай Хендрікс Діас вперше прочитав сценарій до фільму «Лускунчик і Чотири королівства», сюжет видався йому зовсім незнайомим. «Мене надихнув той факт, що сценарій був абсолютно інакшим, – каже Діас. – Це яскравий світ, розділений на чіткі візуальні області – від Головного Палацу, який увібрав в себе мотиви Королівства Насолод, Королівства Сніжинок і Королівства Квітів, до таємничого Четвертого королівства, трохи суперечливого і вкрай інтригуючого».

Дія фільму розгортається в переддень Різдва, що надихнуло творців картини створити максимальну атмосферу чарівництва, прикрасивши сезонним декором реальні локації. «Ми хотіли втілити в життя мрію кожної дитини – ідеальне Різдво, – каже Діас. – Кожен член нашої команди мав повернутися в дитинство. У нас були як класичні рішення, так і незвичайні ідеї».

Події картини відбуваються в Лондоні 1879 року в епоху Вікторіанської Англії. «Однак, наш світ далекий від депресивної Вікторіанської епохи Діккенса, – каже Діас. – Це оптимістична версія, хоча сім’я Штальбаум переживає важкий період в зв’язку з втратою Марі, коханої дружини і мами. Ці переживання стають трампліном для Клари, нашої головної героїні, спонукаючи її відправитися в дивну подорож, щоб краще пізнати себе та саме життя».

Разом з Кларою глядачі залишать будинок сім’ї Штальбаум і їдуть на розкішний бал до хрещеного Дросельмайера, відвідують його майстерню, а вже потім переносяться в світ Чотирьох Королівств.

Будинок Сім’ї Штальбаум

Сім’я Клари живе в традиційному вікторіанському будинку і носить траур, але незабаром Різдво, і творці картини вирішили підкреслити це за допомогою декорацій. Однак, зробити це таким чином, щоб було чітко видно контраст між прикрасами в будинку сім’ї Штальбаум і святковим оздобленням балу в маєтку Дросельмайера. Діас і його команда використовували колір, щоб провести межу між двома будинками. «Для першої сцени фільму ми вирішили вибрати палітру без червоного кольору, а створити відчуття Різдва без його наявності дуже складно! В результаті чого ми відтворили злегка незатишне, прохолодне і недоречне Різдво, що повністю відображало атмосферу у сім’ї».

Інтер’єри будинку сім’ї Штальбаум був відзнятий в Харфілд Гроув в Міддлсекс. Діас і його команда розробили і побудували кілька декорацій та відповідних локації, включаючи горище, вітальню і спальню Клари.

Музична Скринька

Марі, мама Клари, залишила особливі подарунки Кларі, її брату та сестрі. Клара отримала в дар музичну скриньку і листівку з написом «Все, що тобі потрібно – всередині». Але скринька замкнена, а ключа, як це не дивно, немає. З цього і починається подорож Клари.

Скринька – центральний елемент сюжету, і тому вона повинна була стати особливою. Діас каже: «У нас з’явилася можливість зробити скриньку абсолютно унікальною. Працюючи над дизайном Головного палацу, я поринув у той культурний період. В результаті у мене народилася ідея віддати данину Фаберже, і музична скринька була відтворена в формі яйця, оздобленого вишуканою різьбою».

Ключ від скриньки також мав бути унікальним. «Я придумав ключ з цікавим механізмом, – говорить Діас. – Зубчики на кінці ключа на перший погляд виглядають цілком звичайно, але система магнітів змушує зубчики обертатися і приймати форму зірки, коли його вставляють в замок».

Бальний зал Дросельмайера

Хрещений батько Клари, Дросельмайер, щороку проводить екстравагантний різдвяний бал.

Ексцентричний мандрівник та успішний в своїх справах Дросельмайер зібрав колекцію артефактів з усього світу. І він не звик економити на Різдво. «Він влаштовує неймовірні вистави для своїх гостей, – каже Діас. – У декорі бального залу простежуються автентичні мотиви з країн, в яких він міг побувати. Там змішується безліч культур: Єгипет, Центральна Європа та Америка».

Творці картини трансформували лекторій Далвіч Коледжу в бальний зал. «Ми перефарбували білі поверхні в яскравий червоний колір і додали максимально багате різдвяне оздоблення», – говорить Діас.

Голова відділу моделювання реквізиту Крег Наррамор додає: «Ми додали вінки, банти, стрічки і дзвіночки, якими прикрасили величну ліпнину і колони. Також встановили п’ятиметрові сани, в яких розмістили струнний квартет, два гігантських лебедя і оленів. У центрі залу ми встановили неймовірно величезну різдвяну ялинку».

Майстерня Дросельмайера

Під час балу Клара йде у майстерню Дросельмайера, сподіваючись знайти спосіб відкрити музичну скриньку. Майстерня, завалена різними механізмами і приладами – ідеальний притулок для Клари. Діас каже: «Там багато механічних деталей, відповідних технологіям того часу, отож історична достовірність у нас була збережена».

«У всьому фільмі присутня лише одна електрична лампочка, продовжує Діас. – У нас є чудова сцена де Дросельмайер і Клара намагаються налагодити один з нових пристроїв. Він поправляє електричну лампочку в центрі майстерні, лампочку, яка є рідкісною і дорогою. Тільки людина його положення та достатку могла дозволити собі таку дивину на той час. І тому ми використали її лише один раз протягом всього фільму».

Томас Едісон вперше продемонстрував електричну лампочку для широкої громадськості в 1879 році. І в цьому ж році розгортаються події фільму «Лускунчик і Чотири королівства». «Це одна з причин, чому я додав цю деталь в декорацію», – говорить Діас.

Зовнішнім виглядом будинку Дросельмайера послужив маєток Майнл в графстві Суррей. Його майстерня була побудована в стінах Великий консерваторії Сайон-Хауса. Однак одна з частин була побудована в павільйоні студії Pinewood.

Чотири Королівства

Чотири королівства – це Королівство Насолод, Королівство Квітів, Королівство Сніжинок і таємниче Четверте Королівство. І в центрі цього світу височіє величний палац, де засідає рада регентів. Діас дуже швидко уявив собі географічний макет світу Чотирьох королівств, а також характерний візуальний ряд для кожного з них. «Я думаю за допомогою олівця, – говорить він, – я змалював два альбоми».

Королівство Сніжинок – це чарівна країна вічної зими з крижаними замками і затишними селами на тлі гірських піків, покритих сліпучими льодовиками. «Це королівство снігу і льоду. Тут в нашій палітрі переважають білі, бірюзові і холодні блакитні тони», – говорить Діас.

Льодовикове походження вплинуло на вигляд всього королівства. Світло грає холодною палітрою, створюючи воістину чарівну атмосферу. Мешканці цього королівства в своїй більшості аристократи. Вони присвячують свій вільний час різноманітним зимовим видам спорту і розвагам серед яких сніжне поло і щорічний конкурс крижаних скульптур. Місцева економіка підтримується торгівлею льодом і масштабним рибальським промислом в Північно-Льодовитому Морі. Королівством Сніжинок править регент Дрижак, чиє засніжені волосся і крижаний спокій прекрасно доповнюють цей холодний, але на диво красивий світ.

Королівство Квітів – це запашний і барвистий світ, наповнений квітами, що ожили, і справжніх працюючих вітряних млинів. Смарагдова зелень і яскраві квіти, якими всипане все – від полів, млинів і будинків до самих мешканців цього неповторного королівства, багато з яких обробляють його благодатну землю. Їх всеосяжна любов до природи, і особливо до всього, що цвіте, лежить в основі виробництва основних експортних товарів королівства – меду і парфумерії. Щовесни тут проводиться Сільський фестиваль – змагання за звання «Найкрасивіше село». На чолі Королівства Квітів регент Глід. Він ексцентричний, немов неслухняна пелюстка, котра чинить опір поривам вітру, але густі брови і пишна рожева зачіска наділили його химерною чарівністю.

Королівство Солодощів викликає найбільший захват завдяки танцюючим коржикам. У цьому королівстві всім править смак. На мармеладних пагорбах ростуть карамельні дерева, всюди яскраві, насичені кольори і навіть земля зроблена з шоколаду. Веселі мешканці цього королівства обожнюють влаштовувати солодкі бенкети на яких пригощають гостей нескінченною низкою чудових десертів, вироблених на місцевих фабриках. Королівством Насолод вишукано і делікатно править Карамель.

Четверте Королівство – це темний і зловісний острів, де шрами колишніх боїв залишили свій слід.

Діас каже: «Щоб передати гнітючу атмосферу Четвертого королівства, ми побудували декорацію страшного лісу в павільйоні студії Pinewood. І головне питання яке постало перед нами, полягало у створенні такого лісу для цієї картини, який був би не схожий ні на один інший. Я вивчав художні альбоми та казки кінця XVIII століття з ілюстраціями великих майстрів, особливо Артура Рекхема, британського художника, який прославився геніальними ілюстраціями до казок братів Грімм і Ганса Крістіана Андерсона. Він майже завжди малював позбавлені крон дерева, старі і висохлі з довгими тонкими гілками, що звисають до землі і нагадують волосся. Ми створили свою версію таких дерев в нашому лісі».

За словами Діаса, земля в лісі грає багряно-червоним кольором, на які його надихнув традиційний колір капелюшка мухомора. «Я наділив Четверте королівство абсолютно унікальним виглядом», – говорить він.

Насправді, в павільйонах студії Pinewood було створено ліс у трьох варіаціях, кожен з яких відповідав певним завданням сюжетної лінії. «У нас були сцени з кіньми, які скачуть через ліс, і це вимагало наявності досить великих його відрізків», – говорить Діас, який застосовував майстерно намальовані фони, котрі візуально розширювали простір.

Четверте королівство, засноване в давні часи акторами бродячих цирків, колись було центром мудрості і вистав. Мешканці інших королівств приходили сюди щоб розвіятися, і тоді це місце носило назву Королівство Розваг. Але регенти інших королівств були змушені позбавити Четверте царство цієї назви, і воно перетворилося в занедбаний ярмарок з похилою вицвілою каруселлю і безпардонно блукаючими скоморохами. На цій покинутій землі панує Матінка Коржик, а їй прислужує мишача армія.

«У мене виникла думка, що Матінка Коржик повинна жити всередині гігантської ляльки-маріонетки, – каже Діас. – Її спідниця приховує просторий хол, всередині якого мандрівника підстерігають настирливі скоморохи, виплигуючи один з одного. Загалом, це дуже дивний світ».

Творці картини виходили з того, що колишній святковий вигляд королівства збляк і атмосферу безтурботної радості змінив дух відчаю. «Ми побудували повнорозмірну карусель, – каже Наррамор. Ми виконали надзвичайну інженерну роботу, щоб показати, що вона викривлена і ось-ось впаде. Створили дюжину вигадливих ліхтарів і 25 вінтажних фігур тварин – жирафів, драконів, страусів, яких вирізали зі спеціальної піни. У них всіх трохи переляканий вигляд, наче вони тікають від невідомого ворога».

Палац

«Хронометраж фільму не дозволяв нам повною мірою розкрити всі аспекти королівств, – каже Діас. І наше завдання полягало в тому, щоб відобразити характерні риси кожного з королівств в дизайні Головного Палацу та надати уявлення життя в ньому».

«Коли я почав продумувати устрій і топографію цього світу, для мене відразу стало очевидним що Головний Палац повинен перебувати в його центрі, – продовжує Діас. Кожне королівство – точка на компасі – Королівство Сніжинок на півночі, Четверте королівство на півдні, Головний Палац в центрі і так далі».

Діас і його команда ретельно облаштували внутрішній технічний устрій палацу, оскільки це величезна і дуже складна інженерна споруда. «У той час людям були доступні лише парові двигуни, – говорить він. – Тому ми помістили палац на самий край величного водоспаду. Сам водоспад і озеро, з якого він витікає, є породженнями Королівства Сніжинок – озеро наповнюється неосяжним танучим льодовиком, який зійшов з далеких північних вершин і зупинився на кордоні з Королівством Квітів і Королівством Насолод».

Дивовижне доповнення

Художник по костюмах Дженні Біван і гример / стиліст Дженні Шіркор створили неземні образи персонажів

Творці картини запросили художника по костюмах Дженні Біван і гримера / стиліста Дженні Шіркор, щоб вони як визнані майстри своєї справи вдихнули життя в дивовижний світ фільму «Лускунчик і Чотири королівства».

Ключ до зовнішнього вигляду персонажів лежить в історії походження світу Чотирьох королівств.

Марі, мама Клари, відкрила цей паралельний світ – швидше за все, не без допомоги свого вітчима Дросельмайера. Її іграшки, від порцелянових ляльок до дерев’яних солдатиків і маріонеток, не просто послужили прообразами для мешканців королівств, вони стали ними. «Це дало нам уявлення про те, звідки все взялося, – говорить Біван. – Жителі королівств нагадують фігурки та іграшки XVIII століття».

Шіркор додає: «З огляду на унікальну можливість створити цей фантастичний світ Чотирьох королівств, я з головою поринула в неосяжну культурну спадщину XVIII століття як зачісок так і макіяжу».

Біван і Шіркор вивчали вікторіанські вулиці, бали, іграшки і казки, черпаючи натхнення та необхідні факти. Костюми, зачіски і макіяж як в сценах з реального світу, так і в королівствах є комбінацією історичної достовірності і фантазії.

Клара – захоплена наукою дівчина і її думки далекі від зачісок і модних суконь. Вона більш стурбована результатом своїх експериментів і лагодженням хитромудрих механізмів. Також Клара важко переживає раптову втрату своєї мами. Шіркор і Біван приділили особливу увагу атмосфері 1870-х років, оскільки на це десятиліття випав початок індустріальної революції. «Це була зоря ери електрики, – каже Біван. – І непідробний інтерес Клари до всього механічного прекрасно переплітається з передчуттям нових відкриттів що витав у повітрі в той час».

У Клари п’ять основних образів у фільмі. «Коли ми вперше її бачимо, вона одягнена в просте плаття-сарафан зі шкіряним ременем, – каже Біван. – Це трохи сумний образ так як сім’я все ще носить траур».

За словами Шіркор, Клара залишається вірна простим образам протягом усього фільму в тому, що стосується зачісок і макіяжу: «У Маккензі Фой чудове волосся, і ми працювали з її власним волоссям. На початку картини воно у неї розпатлане, тому що вона гралась на горищі, але за сюжетом, Луїза, сестра Клари, допомагає їй розчесатися і зібрати волосся в пучок перш ніж вони відправляться на бал. І це її основний образ впродовж всієї подорожі».

Клара одягнена в бальне плаття на різдвяний бал Дросельмайера. Це плаття з бузкового шовку і тафти з органзою і шифоном. Біван коментує: «Маккензі мініатюрна, і я хотіла щоб її образ був дуже ніжним. У цій самій сукні вона потрапляє з балу в чарівний світ Чотирьох королівств. Якщо чесно, я і сама не припускала наскільки чудово вона виглядатиме в засніженому лісі. Нам дуже сподобалася ідея того, що крізь сукню повинно проходити світло».

Коли Клара потрапляє в світ Чотирьох королівств, регенти влаштовують святкування на її честь, частиною якого є балет що розповідає історію Чотирьох королівств. Тут у Клари зовсім інший образ – кремове з золотим плаття в вікторіанському стилі з тканини глазет, кремової органзи, золотистого шовку і золотої сітки, прикрашене перлами, золотом і діамантами. Біван коментує: «Таке плаття можна побачити в ілюстраціях до казок».

Шіркор додає: «За сценарієм Карамель робить Кларі зачіску, готуючи її до торжества, але Кіра Найтлі розповіла нам що вона навіть причесати нікого не зможе. Тому я придумала зачіску яка складається з чотирьох хвостиків – по одному на скронях і два на потилиці. Я обвила кожен хвостик стрічкою і закріпила їх на голові. Вийшло дуже красиво».

Образ Клари змінюється знову коли вона вирішує відправитися в Четверте королівство, для того щоб кинути виклик Матінці Коржик. Тепер на ній військова форма із зеленого вельвету і червоної вовни з золотими галунами, в якій вона стає схожою на яскраво розфарбованого вікторіанського солдатика. Біван каже що це її улюблений образ. «У вікторіанську епоху точно були жінки які одягалися у військовому стилі, часто поєднуючи це зі спідницями. У той час жінки не брали участь в боях, але виконували різну роботу в тилу».

Кульмінацією зміни образів Клари стає плаття для коронації, на створення якого знадобилася найбільша кількість праці і часу. Це світле ніжне плаття що світиться пошите з декількох видів тканин, включаючи золотисту і бузкову органзу з металевим відливом, срібну органзу, кремову органзу розшиту зірками, золоту і срібну сітку, шовкову павутинку, білі мережива і блискучу срібну сітку. Біван коментує: «Це повинно було бути чарівне плаття, про яке мріє кожна дівчинка. Ми використовували звичайні електричні гірлянди і розшили спідницю світлодіодами. Плаття складається з безлічі шарів, через які пробивається світло».

За словами Біван, 13 професіоналів працювали над створенням сукні для коронації протягом 351 години.

• При пошитті спідниці було використано 127 вставок з шовкової павутини, 10 метрів в одному шарі по колу подолу і 40 метрів на весь поділ в цілому.
• 22 метра стрічки розшиті стразами уздовж швів і 348 метрів золотих і срібних ниток.
• 1800 шпильок з кристалами по окантовці накидки і 2500 кристалів Swarovski по всій сукні.
• Також для плаття було використано 1428 крихітних світлодіодних лампочок.

Дросельмайер – ексцентричний чоловік, що вже встиг побачити світ, та хрещений батько Клари носить довгий темний сюртук і пов’язку на оці. Біван каже: «Ми хотіли, щоб в ньому була загадка. Він досвідчений мандрівник, від нього відчувається легка нотка чарівництва, але нам не хотілося відразу відкривати всі його таємниці. Ми вирішили, що він привозив різні прикраси з усього світу, і не соромився демонструвати їх на своєму довгому розшитому сюртукові».

Дросельмайер ходить з тростиною, яку творці спеціально знайшли, розібрали і подовжили, щоб вона підходила за зростом акторові Моргану Фріману. Відділ моделювання реквізиту відлив з бронзи фігурку сови що сидить, яка стала держаком тростини. Шіркор надала Фріману класичну перуку і бороду, відповідну моді кінця XIX століття.

Капітан Філіп Гофман – він же Лускунчик – носить військову форму яскравого кольору, пошиту таким чином, щоб в ній він нагадував іграшкового солдатика. «Образ дуже близький до хрестоматійної ляльки Лускунчика, лише за винятком того, що більшість лускунчиків носить чорний ківер, а наш Лускунчик одягнений в золотий шолом. Решта солдатів картини одягнена в чорні ківери, тож наш Лускунчик відрізняється».

Шіркор також надихалася виглядом класичної ляльки, працюючи над макіяжем: «Джейден Фавора-Найт неймовірний, – говорить вона. – Ми лише додали трохи бронзово-золотих тонів і милі рожеві щічки».

Карамель – регент Королівства Насолод носить плаття кольору кристалізованого цукру. Воно пошито з металевої органзи рожевого, фіолетового, срібного та золотого кольорів з сіточками різноманітних відтінків рожевого і елементами з рожевої і бузкової органзи і фіолетового шовкового атласу. Для плаття також використовується срібна вишивка, срібні позументи, стрази та рожеві намистини, перлини і паєтки. Біван розпочала підготовку дизайну цієї сукні з вивчення реальних цукрових слив. «Мене підкорив їх рожево-ліловий колір і вигляд якого вони набувають після занурення в цукрову пудру, – каже вона. – Ми хотіли щоб в платті можна було багато рухатися і тому використовували безліч шарів з маленьких гофрованих віял, їх там не менше 200. Для них було витрачено феноменальну кількість тканини».

Сукня Карамелі найоб’ємніша з усіх костюмів пошитих для фільму.

• На пошиття сукні пішло більше 100 метрів тканини.
• На пошиття першої версії сукні було витрачено 1000 годин.
• Спідниця сукні була настільки широкою, що не проходила в звичайні двері.
• Кірі Найтлі було непросто сидіти в цій сукні, і тому між кожним дублем вона сідала на маленьку табуретку яку ставила прямо під спідницю.

За словами Шіркор, волосся Карамелі нагадує цукрову вату. «Воно повинно було бути рожевими, – каже вона. – Я виготовила перуку з вовни, яку пофарбувала в різні відтінки рожевого і бузкового, зробила вертикальну зачіску і прикрасила тонкою золотою ниткою.

«Її макіяж вказує на той факт, що колись вона була лялькою, – продовжує Шіркор. – Я вивчила безліч вінтажних ляльок. Їх брови і губи дуже чітко окреслені, і ми застосували такий підхід, гримуючи Карамель як і всіх інших персонажів в королівствах».

Образ Матінки Коржик як регента землі, котра колись правила Королівством Розваг, виконаний в стилістиці цирку-шапіто, але давно забутого і покинутого. Спочатку Матінка Коржик з’являється у вигляді величезної ляльки, чия спідниця – цирковий намет. Однак, справжня Матінка Коржик живе всередині цієї ляльки. Біван коментує: «Вона ніби втомилася від сукні, визнала її занадто обтяжливою і позбулася неї на користь потертого запилюченого верху, брюк і чобіт».

Знедолена регентша Четвертого королівства носить яскравий і екзотичний наряд, пошитий з декоративних тканин і тасьми. Здебільшого, вінтажні тканини замовлялися з різних країн. Біван створила власну біографію Матінки Коржик. «Вона була занадто великою лялькою щоб поміститися в шафці чудасій Марії, – каже художник по костюмах. – І вона сиділа на його верхівці, де припадала пилом і страждала від самотності».

Зачіска і макіяж Матінки Коржик підкреслюють її статус вигнанниці. Її обличчя все у тріщинках, наче у бувалої ляльки. І зачіска у неї неординарна. За словами Шіркор: «Матінка Коржик мала бути рудою. На стиль її зачіски віддалено надихнули картини Томаса Гейнсборо другої половини XVIII століття, але ми трохи експериментували з цим образом. Гелен Міррен була в захваті від перспективи стати рудою і попросила додати в її образ дещицю піратства, що ми і зробили».

Дрижак носить блискучий костюм у сріблястих тонах що символізує лід, як і личить правителю Королівства Сніжинок. Ґудзики на костюмі Дрижака були виготовлені вручну, а його панчохи при кожному надяганні заново покривалися блискітками. За словами Біван, кольорова гамма не повинна була бути виключно білою. «Ми хотіли надати образу глибини, і тому додали сірих відтінків, а також срібних і блакитних тонів», – говорить вона.

Шіркор додає: «Річард Грант, який зіграв Дрижака, отримав блідий, крижаний макіяж з синіми патьоками по всьому обличчю».

За словами гримера / стиліста всі чоловіки у фільмі носять білі перуки, що відсилає нас у минуле до відповідного історичного періоду. «Але я адаптувала кожну перуку під характер персонажа. У перуці Дрижака з різних боків завитки, увінчані бурульками, бурульки звисають над його лобом. Він весь покритий льодом».

Глід, регент Королівства Квітів, виглядає так, ніби зійшов з картини Джузеппе Арчімбольдо. Його яскравий і вигадливий костюм повністю складається з квітів. Панчохи Глоду були вручну розписані квітковими візерунками. Команда Біван використовувала безліч квітів, але переважав все ж один: «Там є деревні відтінки, але домінує зелений колір».

За словами Шіркор за основу перуки Глоду була взята форма популярна у чоловіків в другій половині XVIII століття. «Я зробила цей стиль більш квітковим, уклавши волосся в перуці в формі бутонів, – каже вона. – Ми використовували блакитні, конвалієві, бузкові, жовті й зелені тони, фарбуючи локони і укладаючи їх у формі бутонів троянд. У нас вийшла найкрасивіша перука з усіх що я коли-небудь бачила».

Розробляючи макіяж Глоду, гример Шіркор надихалася роботами французьких імпресіоністів. «Мені хотілося відчуття органіки, – каже вона. – У макіяжі Глоду присутні сплески кольору, а його брови пофарбували в колір річної трави».

НОВЕ СВЯТКОВЕ ФЕНТЕЗІ СТУДІЇ DISNEY У КІНОТЕАТРАХ З 6 ГРУДНЯ!

Інформація B&H Film Distribution