25 квітня 2016 року, до 30-ї річниці з дня аварії на Чорнобильській АЕС на платформі документального кіно DAFilms було викладено короткометражну стрічку Георгія Шкляревського «Мі-кро-фон!», повідомляє Центр Довженка.
Український фільм, наданий Національним центром Олександра Довженка, було представлено в рамках проекту VAŠE ONLINE DOKUMENTÁRNÍ KINO разом із іншими документальними стрічками, присвяченими Чорнобильській катастрофі.
До 1 травня 2016 року фільми можна було переглянути безкоштовно. Нині онлайн-перегляд стрічки «Мі-кро-фон!» коштує 0,99 євро.
«Мі-кро-фон!»
1988, УРСР, «Укркінохроніка», 20 хв.
Режисер Георгій Шкляревський
Фільм «Мі-кро-фон!» було знято після Чорнобильської катастрофи, аварії на атомній станції, що одразу стала не лише екологічною, а й геополітичною подією. Чорнобиль став символом неефективності Радянського соціалістичного правління та каталізатором кризи радянської системи. Радянська політика була спрямована на приховування чи то спотворення навіть мінімальної інформації про катастрофу. Пафос пошуку правди стає визначальним для чорнобильського дискурсу.
Так, «Мі-кро-фон!», випущений через два роки після аварії є, з одного боку, класичним для Перебудови фільмом, присвяченим пошуку правди. Власне мікрофон і є метафорою перебудови, демократизації медійної сфери та орієнтації на гласність, коли начебто кожен радянський громадянин набув право голосу.
З іншого боку, фільму уникає епічності, властивої багатьом чорнобильським фільмам, і працює скоріше на мікрорівні. Цей зсув до мікроісторії передано вже в самій назві: «Мікро(радіаційний)фон» – невеличкі дози радіаційного опромінення.
Саме така уважність до деталей дозволила Георгію Шкляревському створити драматичний і щирий фільм, відзначений кількома міжнародними нагородами: Призом журі FIPRESCI на МКФ в Оберхаузені у 1989-му і Головним призом МКФ у Фрайбурзі (1990).
Фільм «Мі-кро-фон!» розміщено на платформі DAFilms тут>>>.
За інформацією Центру Довженка