9 червня 2016 року в Міністерстві культури України під головуванням Міністра культури Євгена Нищука відбулася нарада щодо стану та шляхів розвитку державних підприємств у галузі кінематографії.
До дискусії долучилися керівництво Мінкультури, голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач, генеральний директор ДП «Українська студія хронікально-документальних фільмів» Наталія Шевчук, генеральний директор ДП «Національний центр Олександра Довженка» Іван Козленко, генеральний директор ДП «Національна кіностудія художніх фільмів імені О.П. Довженка» Олесь Янчук, генеральний директор-продюсер ДП «Українська кіностудія анімаційних фільмів» Едуард Ахрамович, генеральний директор ДП «Національна кінематека України» Геннадій Станілевич, представники продюсерських центрів «Pronto film», «Інсайт Медіа», «Starmedia», «Film.ua» та фахового середовища. У нараді взяв участь голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач.
Основною темою зустрічі стало питання діяльності державних підприємств у галузі кінематографії у період 2011–2015 років, також були розглянуті подальші шляхи розвитку державних кіностудій. Своїм досвідом роботи у кіновиробництві поділилися представники незалежних кінокомпаній.
«Ми всі чудово розуміємо ситуацію, яка на даний момент існує на вітчизняному кіноринку, в тому числі щодо стану процесу кіновиробництва на державних підприємствах. В мене особисто є прагнення в частині закону, який незабаром має вийти, врахувати необхідність стимулювати успішні продюсерські центри та кіностудії до того, щоб високу професійну виробничу якість, яку вони демонструють під час кіновиробничого процесу, перенаправити в телевізійний україномовний контент. Можливо, держава буде частково фінансувати той чи інший серіал, який буде україномовним, матиме певну цікаву тему, буде вироблений виключно за участі українських акторів», – зазначив під час зустрічі Міністр культури Євген Нищук.
«Не секрет, що у нас в країні продовжуються знімальні процеси за участі, як українських так і російських акторів, з тим, щоб просунути кінопродукт на російський телеринок. Я хочу всім нагадати – вже 3 роки у нас в країні йде реальна війна, тому говорити, що канали отримують збитки, тому і є необхідність знімати російських акторів і російською мовою, звучать надзвичайно непереконливо. Є об’єктивна необхідність робити ко-продукцію з іншими країнами, переорієнтовуватись на інші кіноринки. Уже зараз йде підготовка до переговорів з такими країнами як Канада, Італія, Ізраїль, Іспанія», – наголосив Євген Нищук.
Міністр також відзначив непросту ситуацію, яка складається з державними студіями, і закликав до співпраці та прояву корпоративної солідарності особливо в цей, непростий для країни момент. Разом з тим він зазначив, що актуальним є питання модернізації та ребрендінгу кіностудій, інвестування в них і розуміння того, що це не просто легендарні студії, де ступала нога класиків українського кіно, а і база, розвинувши яку, Україна отримає потужний кінопотенціал.
«Я дуже хотів би, щоб ви допомогли нашим представникам державних студій. Треба подумати, як ми можемо напрацювати модуль спільної діяльності, як зробити ці кінофабрики привабливими і як долучити продюсерів, щоб вони подавали фільми від тої чи іншої студії – це на сьогодні одне із пріоритетних завдань» – зазначив Євген Нищук.
За офіційною інформацією