Половина молоді хоче еміґрувати

Ukraine.Goodbye

Третина українців переїхали б до іншої країни на постійне місце проживання, якби дозволяли обставини…

Такими є дані дослідження “Український характер”, проведеного в березні центром “Софія”.

Готовність до переїзду висловили 34,1% опитаних. Близько половини (55,1%) респондентів однозначно сказали — “ні, не переїжджав би”. Ще 10,8% опитаних вагалися відповісти на запитання.

“Аналіз показує: що молодший респондент, то частіше він висловлює бажання виїхати з країни. Серед молоді віком 18—29 років показник готовності до еміґрації становить 50,4%, а у віковій групі 30—39 років — 42,4%”, — пишуть автори.

Загалом серед українських громадян домінує стримане, в міру критичне ставлення до своєї країни.

Більшість (55,4%) опитаних вважають Україну “звичайною країною, не кращою й не гіршою, ніж інші”.

Пишаються Україною і вважають її найкращою у світі країною тільки 17,8% респондентів. Практично стільки ж (18,1%) жалкують, що їм доводиться жити в цій країні.

Як відзначають автори статті, громадська думка цілком адекватно оцінює той рівень економічного розвитку, який Україна займає серед інших країн світу.

Більшість (56,3%) опитаних вважають, що за своїм рівнем розвитку Україна перебуває серед “відсталих” країн, що відповідає міжнародним рейтингам. Кожен п’ятий (19,3%) респондент думає, що Україна входить у число найбільш відсталих країн світу. Практично стільки ж (20,4%) опитаних зараховують Україну до країн-“середняків”.

Разом з тим, за даними дослідження, лише третина (30,2%) українців “в усіх випадках” або “у більшості випадків” намагалася відстоювати свої порушені права.

При цьому половина (51,2%) опитаних за останній рік стикалася з тими чи іншими порушеннями їхніх законних прав.

44,9% респондентів, чиї права порушувалися, намагалася їх відстоювати в “деяких” або “поодиноких” випадках. Чверть (23,2%) респондентів своїх порушених прав не відстоювали зовсім.

Опитування проводилося ЦСД “Софія” з 22 по 30 березня 2011 року під всіх областях, АР Крим, містах Києві та Севастополі. Всього було опитано 2022 респондента у віці від 18 років і старше. Метод проведення опитування — інтерв’ю “віч-на-віч” за місцем проживання респондента. Статистична похибка не перевищує 2,2%.

«Україно, Goodbye!», 13 червня 2011 року