Про роботу Film Industry Office на ОМКФ

1469431853

19 липня 2016 року на 7-му Одеському МКФ розпочала роботу секція Film Industry Office. Подаємо інформацію про презентації перших двох днів заходу, що охопили теми фінансування, ко-продукції, виробництва серіалів, законодавчих ініціатив і багато іншого.

Відкрив Film Industry Office виступ Петри Вайзенбургер, виконавчого директора Nipkow Programm. У своїй презентації вона розкрила принципи функціонування стипендіальної програми: учасникам, яких відбирає спеціальна міжнародна комісія, надається можливість провести 3 місяці в Берліні, де вони зможуть відвідувати семінари про просування, продаж і нові технології в кіно, отримати серію індивідуальних консультацій від фахівців кіноіндустрії та допомогу в широкому спектрі питань, які можуть виникнути на різних стадіях виробництва і дистрибуції.

Наступним виступив Ілля Гладштейн, директор компанії 86 PROKAT, з презентацією про підготовку фільмів до дистрибуції. Ілля Гладштейн розповів про різні рівні впливу на аудиторію в процесі просування фільму, яку роль відіграють дизайн постера, титрів, субтитрів і багато іншого. «Режисерам і продюсерам варто замислюватися про прокат фільму ще на етапі розробки ідеї», — порадив Ілля.

Також в цей день відбулися презентації українських анімаційних робіт на стадії розробки. Свої проекти представили Анатолій Лавренішин і Олена Голубєва («Віктор-робот»), Олег Маламуж і Єгор Олесов («Викрадена принцеса») і Олександр Поліщук («Микита Кожум’яка). Режисери і продюсери розповіли про сюжет їх картин, процес розробки сценарію та їхнє просування.

Крім цього, була також проведена презентація про важливість хмарних технологій для цифрового кіно від представників компанії AVID.

Другий день Film Industry Office почався панельною дискусією між учасниками ініціативи #КіноКраїна Вікторією Ярмощук, Ольгою Вагановою, Євгенією Дербал, главою Держкіно Пилипом Іллєнко та продюсером кінокомпанії Star Media Олексієм Терентьєвим. Учасники дискусії обговорили законопроект 3081-д про державну підтримку кінематографії в Україні, який передбачає введення tax rebates, повернення до 10% за гонорари учасників кіновиробництва продюсерам проектів, надання рекламі кіно статусу соціальної, скасування передачі прав державі за проекти, частково профінансовані Державним агентством з питань кіно, та ряд інших положень.

Далі була презентована можливість ко-продукції між Україною та Ізраїлем. Учасники розповіли про перспективи, які відкриває двосторонній договір про ко-продукцію: українські кінопроекти можуть подаватися на часткове фінансування в Ізраїльський фонд — розмір фінансової підтримки буде залежати від масштабу участі Ізраїлю в виробництві. Те ж саме працює і у зворотному напрямку для ізраїльських проектів у ко-продукції з Україною.

Продовжила серію заходів в рамках професійної секції панельна дискусія, присвячена виробництву серіалів в Україні. Ольга Захарова, директор зі стратегічного маркетингу медіахолдингу «Медіа Група Україна» презентувала результати дослідження аудиторії групи каналів. Серед головних результатів, обговорених учасниками панелі, переважаючий інтерес глядачів до комедійного жанру серіалів і головного героя — чоловіка, що захищає загальнолюдські цінності.

Заключною панеллю дня стали презентація та обговорення тенденцій і секретів успіху турецької кіноіндустрії. Алін Ташчіян, кінокритик і президент FIPRESCI, розповіла про популярність національного кіно в Туреччині: щорічно виробляється більше 100 національних картин, які становлять серйозну конкуренцію бокс-офісу імпортного кіно. У дискусії також брала участь Олена Єршова — продюсер компанії «ТатоФільм» (Туреччина, Україна), яка поділилася своїм 15-річним досвідом роботи в турецькій кіноіндустрії.

За інформацією ОМКФ