Про шостий день 7-го ОМКФ

1469431853

20 липня 2016 року в рамках Одеського МКФ уперше в історії фестивалю було показано мюзикл, відбулася світова прем’єра українського фільму «Гніздо горлиці», заявленого у двох конкурсах, тривали покази національного короткого метру і стрічок конкурсу європейських докмуентальних фільмів, а також відбувалися інші заходи.

Прем’єра української драми «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка, яка бере участь як у національній, так і у міжнародній конкурсних програмах, відбулася у Фестивальному палаці. Представити картину разом із режисером приїхали продюсери Володимир Філіпов та Андрій Суярко, а також акторки Римма Зюбіна та Олександра Сизоненко. Зйомки проходили протягом трьох років, тому виходу фільму «Гніздо Горлиці» чекали і глядачі, і кінокритики, тим більше, з огляду на актуальність теми еміграції в Україні, яка піднімається в стрічці.

«Найвідповідальніша для мене прем’єра – це Генуя», – здивував Тарас Ткаченко присутніх на прес-конференції. Він пояснив, що жінки української громади Генуї, які на скромну зарплату утримують свої сім’ї, спорядили і відправили в зону АТО повністю укомплектовану машину швидкої допомоги. «Перед ними я і справді боюся збрехати!» – поділився режисер.

Відбувся показ ще однієї інтригуючої стрічки Міжнародної конкурсної програми – польського хорор-мюзиклу «Дочки дансингу» Агнешки Смочіньскої, який презентував глядачам і журналістам продюсер Влодзімєж Нідергауз. Картина про русалок у Варшаві 80-х, де міф змішується з елементами жанрового кіно, вже отримала нагороду на фестивалі Sundance і теплі відгуки кінокритиків. «Ми показали нашу картину на п’яти континентах. Сьогодні, крім Одеси, її подивляться в Новій Зеландії», – поділився продюсер.

Іменитий документаліст Віталій Манський знову став гостем ОМКФ. В рамках секції «Спеціальні покази» глядачам була представлена його картина «Рідні», яка висвітлює українське суспільство після Революції Гідності через життя членів сім’ї режисера у Львові, Одесі, на Донбасі та у Криму. Фінансування фільму пов’язано з великим скандалом у Росії: «Рідні» виграли пітчинг Міністерства культури, але місцевий міністр скасував це рішення, звинуватив режисера в антидержавній діяльності і заявив про відмову підтримки будь-яких його проектів.

Українська ретроспектива «Межі свободи: незалежність по обидва боки екрану» продовжилася показом фільму «Шамара» Наталії Андрейченко. Організатори секції розповіли, що саме від цього фільму вони відштовхувалися при підготовці програми. Історія заснована на повісті Світлани Василенко про жорстокість і владу в образі гарної дівчини, яку режисер одного разу прочитала в журналі. «У той час культурні сили замінили собою всі. Ми хотіли показати, що краса, яка повинна врятувати світ, здатна позбавити людину здорової критики. Танцюючі танки все одно залишаються танками, а красива жінка не завжди уособлює собою прекрасне, мир, материнство», – поділилася з глядачами Наталія Андрейченко.

Грузинський режисер Тома Чагелішвілі представив драму «Я не перетинав кордон: кордон перетнув мене», яка буде боротися за приз у конкурсі європейського документального кіно. Картина показує події у Грузії після війни в Осетії – російські військові примусово розділили парканом з колючого дроту цілі села, внаслідок чого по різні боки варварської межі виявилися багато сімей. «Цих людей часто показували по телевізору, оскільки туди постійно приїжджають західні делегації з ООН, НАТО та інші. Я задав собі питання: делегації приходять, дивляться на паркан і йдуть, а що змінюється?» – поділився історією створення фільму режисер.

У Фестивальному центрі «Родина» відбувся показ другої частини короткометражних фільмів національного конкурсу, серед яких – нова картина координатора Львівського МКФ короткометражного кіно «Wiz-Art» Жанни Озірної, «Панорама» Юрія Шилова, яка завоювала приз студентського журі Docudays UA, і багато інших.

У шостий день фестивалю також було презентовано бельгійський серіал «Ворог народу», відбулися майстер-клас відомого документаліста Марини Разбежкіної «Полювання на реальність» і творча зустріч з продюсером і режисером Уберто Пазоліні, а також презентація робіт-учасників проекту Director’s cut в рамках проекту «Арт–ОМКФ».

На завершення насиченого дня у кінотеатрі Stella Artois на Ланжеронівському узвозі глядачі побачили видатну екранізацію шекспірівської п’єси «Макбет» режисера Романа Поланскі, створену ним в якості своєрідного реквієму своїй дружині Шерон Тейт, яка була по-звірячому вбита бандою Чарльза Менсона.

За інформацією ОМКФ