В анімаційного циклу «Як козаки…» збільшився бюджет

Держкіно

В анімаційного циклу фільмів «Як козаки..» збільшився бюджет, при цьому Держкіно заплатить за серіал виробнику стрічок – державній кіностудії «Укранімафільм» – суму, з якою проект від початку подавали на пітчинг, повідомляє НСКУ.

Наприкінці осені 2015 року в Держкіно України відбулися два засідання Експертної комісії з питань кінематографії, на яких було розглянуто питання зміни частки фінансування анімаційного циклу фільмів «Як козаки…», який виграв 4-ий пітчинг Держкіно.

Тоді продюсери подавали його, розраховуючи на 100% державне фінансування – понад 3 млн. гривень за виготовлення 39 хвилин анімації (3 серії по 13 хвилин кожна).

Нині загальний бюджет проекту виріс до майже 5,5 млн. гривень, при цьому розмір державної підтримки залишився без змін, просто тепер він становить не 100%, а 57,6%. Решту коштів генеральний директор «Укранімафільму» Едуард Ахрамович обіцяє знайти у приватних інвесторів.

Студія також планувала здійснити заміну режисера фільмів, змінити кількість виготовлених серій та їх хронометраж.

У протоколі засідання Експертної комісії від 28 жовтня 2015 року, який ми отримали у відповідь на наш інформаційний запит, зокрема, зазначено, що експертів повідомили, що «відбулась заміна режисера О. Вікена на М. Медвідь, яка в свою чергу сповістила про додавання нових сюжетних подій, у порівнянні з тим, що подавалось на конкурс».

Також «Едуард Ахрамович поінформував присутніх про необхідність зміни хронометражу серіалу відповідно з попередніми домовленостями з телеканалами. Планується виготовити 6 серій по 6,5 хвилин», – йдеться у протоколі.

Тоді експерти не погодилися змінити кошторис і вирішили, що необхідно «ознайомити експертів з проектом «Як козаки…», який подавався на 4 конкурс, представити нове режисерське бачення, без зміни сценарію та творчої концепції, додатково погодити заміну режисера на М. Медвідь».

Водночас, відповідно до протоколу наступного засідання експертів, і режисер і хронометраж анімаційного серіалу залишили без змін.

16 листопада 2015 року члени Експертної комісії одноголосно погодили зміну частки фінансування анімаційного фільму «Як козаки…».

Подаємо витяг із протоколу засідання.

«Згідно з конкурсними документами: режисер фільму О. Вікен, цикл фільмів складається з трьох історій:

  • «Як козаки у тридев’яте царство ходили»;
  • «Як козаки криницю копали»;
  • «Як козаки в Індії побували».

Загальний обсяг 39 хвилин (3 фільми по 13 хвилин).

Генеральний директор ДП «Укранімафільм» повідомив Держкіно, що в процесі підготовки документів для отримання державного фінансування, визначено, що змін зазначає лише частка державного фінансування.

Загальний бюджет виробництва циклу фільмів «Як козаки у тридев’яте царство ходили», «Як козаки криницю копали», «Як козаки в Індії побували» подавався на четвертий конкурсний відбір у 2012 році в обсязі 3 157 124 грн. Враховуючи інфляцію і об’єктивне збільшення витрат, які будуть необхідні для реалізації виробництва циклу фільмів (3 фільми по 13 хвилин), був зроблений перерахунок бюджету на поточний момент. Бюджет фільму зріс до 5 481 007,64 грн. Для реалізації фільму будуть залучені позабюджетні кошти, частка державного фінансування зменшиться до 57,6% від поточного бюджету. Синопсиси надіслані експертам».

Нагадаємо, наприкінці травня 2016 року в ефірі каналу «1+1» відбулася прем’єра анімаційного серіалу «Козаки. Футбол». За сюжетом нового серіалу, козаки Око, Грай і Тур відправилися у подорож країнами-учасницями чемпіонату Європи з футболу-2016.

Анімаційний серіал – це spin-off фільму Володимира Дахна «Як козаки в футбол грали» (1970). Анімаційний серіал складається з 26-ти 2-хвилинних серій.

Автори ідеї серіалу «Козаки. Футбол» – народний художник України, творець образів козаків Едуард Кирич і генеральний продюсер студії анімації «Baraban» Едуард Ахрамович.

Режисер – Марина Медвідь. Автор сценарію – Антон Базелінський. Художник – Едуард Кирич. Продюсер – Едуард Ахрамович.

Анміаційний серіал створила студія анімації «Baraban» спільно із медіа-групою «1+1 медіа» та онлайн-кінотеатром «Megogo». Бюджет серіалу автори не розкрили.

«Укранімафільм» участі у створенні серіалу не брав.

Олеся Анастасьєва, НСКУ, 29 червня 2016 року