18 січня – кінокритичне обговорення «Війни химер» у «Кінопанорамі»

Viyna.himer.z.kinokritikami

18 січня 2018 року, о 18:00 у кінотеатрі «Кінопанорама» відбудеться показ документального фільму «Війна химер» Анастасії та Марії Старожицьких і його кінокритичне обговорення.

Стрічку, зроблену у жанрі креативної документалістики, обговорюватимуть разом із глядачами кінокритики Сергій Тримбач, Ярослав Підгора-Гвяздовський, Юрій Володарський та Катерина Сліпченко.

В обговоренні «скайпом» візьме участь Дмітрій Биков (Москва).

Очікуються й інші учасники.

Модератор дискусії – Олеся Анастасьєва, «відома своєю постійною боротьбою за прозорість вітчизняної кінематографії» (таким чином характеризують знаного кіножурналіста організатори заходу).

«Можна довго сперечатися про те, чи для орієнтації в новому українському кінематографі, який обіцяє цього року надати рекордну кількість картин, глядачам потрібні критики, а можна унаочнити таку зустріч глядачів і критиків, аби побачити відповідь на власні очі.

Саме з такою ініціативою виступили режисери і продюсери нового фільму «Війна химер», знятого у жанрі креативної документалістики, Марія та Анастасія Старожицькі, а директор кінотеатру «Кінопанорама» Наталя Соболєва призначила знаковий день і час – 18:00 18-го січня 2018-го року для перегляду фільму з його подальшим обговоренням кінокритиками», – анонсують подію організатори.

Вони відзначають, що дехто з учасників обговорення, що «погодилися бути критиками», побачить фільм вперше.  А закликаючи пресу висвітлювати захід, наголошують на такому: «Увага преси є надзвичайно важливою – зрештою, випробовується новий формат кінопоказів, також є можливість написати власну рецензію і на фільм, і на те, як його будуть критикувати».

Прикметним є заміщення в пресовому анонсі події «кінокритики» на «критику», так само й спрощення завдань, що постають перед професійними кінокритиками у пропонованій ситуації: замість аналізу їм пропонують «критикувати» кінотвір.

Навряд чи таким був первісний задум. І буде захід.

Деталі тут>>>