Афіша Будинку кіно з 16 по 22 травня

NSKU

З 16 по 22 травня 2016 року у Будинку кіно заплановано низку мистецьких подій.

У понеділок, 16 травня, у Синій залі в рамках проекту «Наш ілюзіон» й циклу «Наші співвітчизники у світовому кіно», укладеного кінознавцем Станіславом Сукненком, відбудеться показ вестерну Джорджа Стівенса «Шейн» (США, 1953) – історії самотнього вершника, що вирішує допомогти захистити ранчо від зазіхань місцевого негідника, який захоплює землі під пасовиська. У стрічці зіграли Алан Ладд, Джек Паланс, Джин Артур, Ван Хефлін.

У вівторок, 17 травня, у Синій залі Посольство Аргентини в Україні представить художній фільм Марсело Пінейро «Дикі коні» (Аргентина, 1995). Під час пограбування банку клерк робить вигляд, що грабіжник бере його у заручники, аби допомогти тому втекти разом із грошима. Втікаючи від переслідування, вони зустрічають дівчину, що стає частиною їх групи.

У середу, 18 травня, у Синій залі в рамках ретроспективного показу фільмів видатного кінорежисера Юрія Іллєнка (до 80-річчя від дня народження) буде показано дві стрічки майстра – історичний фільм «Наперекір усьому» (1972) про визвольну боротьбу чорногорців проти Османської імперії та драму «Мріяти і жити» (1973) – про актрису, яка шукає відповіді на питання, що саме вона приносить у світ. Вступне слово перед показом скажуть Лариса Кадочнікова та Анатолій Мамонтов.

У четвер, 19 травня, у Синій залі Будинку кіно відбудуться два заходи.

Уславлений режисер-аніматор Ігор Ковальов представить українську прем’єру власного фільму «До кохання» (Росія, 2016) – пронизливої історії про самотність у великому місті.

А в рамках святкування 75-річчя «Київнаукфільму» буде представлено програму «Видатні нейрохірурги на екрані», яку уклали науково-популярні фільми «Портрет хірурга» (реж. Микола Грачов, 1964) та «Оперують київські нейрохірурги» (реж. Семен Шульман, 1979). Вечір відбудеться за участі вчених Інституту нейрохірургії Академії медичних наук України.

У п’ятницю, 20 травня, у Синій залі відбудеться показ документального фільму Олександра Рябокриса «Смолоскип. Василь Макух» (2015), створеного Студією документальних фільмів НТКУ. Стрічка розповідає про Василя Макуха, якого почали називати «живим смолоскипом» після того, як він вчинив самоспалення на київському Хрещатику 5 листопада 1968 року, намагаючись привернути увагу до внутрішньої ситуації в Україні та агресії СРСР у тодішній Чехословаччині.

У суботу, 21 травня, у Червоній залі в рамках репертуарної рубрики «Дитячий кінозал» відбудеться показ повнометражної анімаційної стрічки «Іван Царевич та Сірий вовк–3» (реж. Дарина Шмідт, Росія, 2016).

У неділю, 22 травня, у Червоній залі в рамках репертуарної рубрики «Кращі фільми світового кінопрокату» відбудеться показ драми Майвенн Ле Беско «Мій король» (Франція, 2015). Тоні опиняється у центрі реабілітації після падіння з лиж. Вона потрапляє у повну залежність від медичного персоналу та знеболювального, згадуючи про свою іншу залежність – від людини, яку вона колись кохала… У фільмі зіграли Еммануель Берко, Венсан Кассель, Луї Гаррель.

Запрошення на покази у Будинку кіно можна отримати у творчому відділі НСКУ (каб. № 208).

Більше інформації про події Будинку кіно тут>>>.