Афіша Будинку кіно з 23 по 26 травня

NSKU

З 23 по 26 травня 2016 року у Будинку кіно заплановано низку мистецьких подій.

У понеділок, 23 травня, у Синій залі в рамках проекту «Наш ілюзіон» й циклу «Наші співвітчизники у світовому кіно», укладеного кінознавцем Станіславом Сукненком, відбудеться показ мистецької стрічки Жан-Люка Годара «Зневага» (Франція, Італія, 1963).

Фільм створено за мотивами роману Альберто Моравіа. Під час роботи над стрічкою сценарист Поль Жаваль (Мішель Пікколі) із дружиною Каміллою (Бріжит Бардо) проводять час на віллі із мільйонером-продюсером (Джек Паланс) і уславленим режисером (Фріц Ланг). Стосунки подружжя руйнуються незворотньо.

Цьогоріч кадр зі «Зневаги» Жан-Люка Годара (оператор-постановник Рауль Кутар) було винесено на офіційну афішу 69-го Каннського МКФ.

У вівторок, 24 травня, у Синій залі у рамках репертуарної рубрики «Зірки світового кіно» відбудеться показ драми Джека Клейтона «Шлях у вищий світ» (Великобританія, 1959).

У провінційне англійське місто прибуває демобілізований сержант Джо Лемптон. Він готовий на все, аби розбагатіти і пробитися до «вищого світу». Заради цього Джо заводить роман із донькою одного із «батьків» міста. Одночасно він знайомиться із Еліс, красивою заміжньою жінкою, близькою йому за духом…

Фільм здобув дві премії Американської кіноакадемії: «Оскар» за найкращу жіночу роль (Сімона Сіньоре) та «Оскар» за найкращий адаптований сценарій (Ніл Патерсон).

У середу, 25 травня, у Синій залі відбудеться вечір пам’яті «Іван Миколайчук. Той, хто впіймав час» (до 75-річчя видатного українського актора, кінорежисера). Життєпис митця у семи картинах – від «Сну» до «Вавилону ХХ» – у своїх виступах розкриють Лариса Кадочнікова, Іван Драч, Лариса Брюховецька, Вадим Скуратівський, Сергій Тримбач…

У четвер, 26 травня, у Червоній залі в рамках закриття XLII сезону Будинку кіно відбудеться урочиста церемонія вручення призів третьої щорічної Премії Національної спілки кінематографістів України за найкращі здобутки українських кінематографістів.

Премію вручатимуть у таких номінаціях:

  • Найкращий ігровий фільм.
  • Найкращий неігровий фільм.
  • Найкращий короткометражний фільм.
  • Найкращий фільм-дебют.
  • Найкращий анімаційний фільм.

Спеціальну премію імені Олександра Довженка за внесок в кінематограф вручатимуть за кар’єрні здобутки в українському та світовому кіно.

Також у четвер, 26 травня, у Червоній залі відбудеться показ художнього фільму Алехандро Гонсалеса Іньярріту «Той, хто вижив» (США, Гонконг, Тайвань, Канада, 2015).

1820-ті роки. У непролазних американських хащах мисливець Г’ю Гласс (Леонардо ДіКапріо) отримує важке поранення. Його напарник Джон Фіцджеральд (Том Гарді) зрадницьки тікає, лишаючи героя помирати. Г’ю Гласс, єдина зброя якого – незламна воля, змушений протистояти агресивному середовищу, лютій зимі та войовничим племенам у безжальній боротьбі за життя та можливість помститися.

Фільм отримав три премії Американської кіноакадемії: «Оскари» за найкращу режисуру, чоловічу роль (Леонардо ДіКапріо) та операторську роботу (оператор-постановник Еммануель Любецкі).

Запрошення на покази у Будинку кіно можна отримати у творчому відділі НСКУ (каб. № 208).

Більше інформації про події Будинку кіно тут>>>.