Amazon придбав права на створення телевізійного серіалу «Володар перснів»

lotr

Amazon придбав світові телевізійні права на «Володаря перснів» Дж. Р.Р. Толкіна.

Угода передбачає можливість створення супутніх телевізійних серіалів.

Виробництвом оригінального серіалу за мотивами «Володаря перснів» опікуватиметься Amazon Studios спільно із Tolkien Estate and Trust, HarperCollins та New Line Cinema, підрозділом Warner Bros. Entertainment.

Суму угоди не розголошують, однако спадкоємці Дж. Р.Р. Толкіна пропонували Amazon, Netflix і HBO придбати права на телевізійний серіал за 200–250 млн. доларів.

Джерела зазначають, що у підсумку авторські права коштували майже 250 млн. доларів, повідомляє Deadline.

Таку суму Amazon погодився сплатити навіть попри те, що готової концепції телевізійного серіалу за «Володарем перснів» не існує.

Натомість вже відомо, що виробничий бюджет одного сезону майбутнього телевізійного серіалу (а їх буде декілька) складатиме 100–150 млн. доларів.

Варто зазначити, що у серіалі планують втілити оригінальні історії Дж. Р.Р. Толкіна, які передували «Братству персня» та ще не були екранізовані.

Amazon прагнув отримати права на «Володаря перснів» з бажання створити серіал масштабу «Гри престолів». На цьому наполягав очільник компанії Jeff Bezos, що останнім часом брав вельми активну участь у діяльності Amazon Studios.

У листопаді 2012 року Tolkien Estate and Trust і видавець HarperCollins подали до суду на Warner Bros., New Line Cinema та Middle-earth Enterprises, підрозділ Saul Zaentz Co., через порушення авторських прав і умов контракту, оскільки не отримали належних доходів від відеоігор, онлайн slot machines та іншого цифрового мерчандайзингу, створеного за мотивами толкінівського світу Середзем’я. Вони вимагали 80 млн. доларів.

Справу було залагоджено у досудовому порядку у липні цього року, але, вочевидь, відносини із  Warner Bros. правовласники вирішили не розвивати. Тож виробництвом серіалу за мотивами «Володаря перснів» займатиметься Amazon Studios, а не Warner Bros. TV.