Бюджет–2018: «Кримський дім» не отримає додаткового фінансування

Krymskiy.dim

7 грудня 2017 року Верховна Рада України прийняла Державний бюджет України на 2018 рік.

У бюджеті передбачено надання Міністерством культури України фінансової підтримки державному підприємству «Кримський дім», директором якого є кінорежисер, актор Ахтем Сеітаблаєв, у сумі 4 млн. 3 тис. гривень.

У порівнянні із цьогорічним фінансуванням «Кримського дому», що склало 3 млн. 843,4 тис. гривень, зростання обсягу підтримки становить 159,6 тис. гривень.

Разом із тим, потреби «Кримського дому» для ефективної діяльності були більшими майже на 7 млн. гривень.

Про них йшлося 4 жовтня 2017 року на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, присвяченому обговоренню проекту Державного бюджету України на 2018 рік, який було подано урядом.

Тоді голова комітету Микола Княжицький з цього приводу зазначив таке: «От, важливе питання. Надання фінансової підтримки державного підприємства «Кримський дім» на 11 мільйонів гривень. До нас звернувся Ахтем Сеїтаблаєв, який є директором цього підприємства і  який є, як ви знаєте, режисером, актором. І він офіційно звернувся до комітету, що без належного фінансування ДП «Кримський дім» не зможе функціонувати, з огляду… на  територію Крим. Очевидно, що підтримка діяльності подібних організацій є вкрай політично потрібною. Тому ми зверталися про те, щоб надати їм відповідно до їхнього листа 11 мільйонів гривень».

Міністр культури України Євген Нищук, що брав участь у засіданні, у відповідь сказав: «Ми «за» звичайно».

Підтримали пропозицію і члени комітету.

Відтак, своїм рішенням Комітет запропонував збільшити фінансування до 11 млн. гривень, обгрунтувавши це тим, що «без належного фінансування ДП «Кримський дім» не зможе функціонувати. З огляду на анексію території АР Крим очевидно, що підтримка діяльності подібних організацій є вкрай політично потрібною».

Водночас, в доопрацьованому проекті Державного бюджету України на 2018 рік, який надійшов від уряду до Верховної Ради 4 грудня цього року, необхідного збільшення фінансування передбачено не було.

У порівняльній таблиці щодо врахування Бюджетних висновків Верховної Ради України при доопрацюванні проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» урядовці зазначили, що пропозицію за бюджетною програмою «Надання фінансової підтримки державному підприємству “Кримський дім”» не було враховано, оскільки при формуванні проекту державного бюджету потреба у видатках державного підприємства «Кримський дім», визначена Міністерством культури у бюджетному запиті, була задоволена в повному обсязі (з урахуванням зростання видатків за на 4%).

Державне підприємством «Кримський дім» було утворене з метою забезпечення захисту прав і свобод громадян України, у тому числі корінних народів та національних меншин, на тимчасово окупованій території України, сприяння у задоволенні їх політичних, інформаційних, освітніх, наукових, національно-культурних та духовних потреб.

Сергій Васильєв