ВГО «Сінема» – ексклюзивний представник Гільдій сценаристів і режисерів США

Ukrainske_Kino_male

У грудні 2018 року ВГО «Сінема» уклала угоду з американськими гільдіями сценаристів і режисерів про їх ексклюзивне представництво в Україні в сфері колективного управління правами у царині авторського права. 

ВГО «Сінема» та Гільдія сценаристів (Writers Guild of America) і Гільдія режисерів Америки (Directors Guild of America) уклали Договори про ексклюзивне представництво прав в Україні на всі аудіовізуальні твори, створені в США, зокрема з метою збору винагороди за приватне копіювання та кабельну ретрансляцію.

«Підписання Договору констатує успішне завершення циклу тривалих перемовин між ВГО «Сінема» та представниками Гільдії сценаристів і Гільдії режисерів Америки. (…) Ми дякуємо Гільдії сценаристів і Гільдії режисерів США та їх представникам за довіру та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю», – йдеться у повідомленні ВГО «Сінема».

Договір чинний з 14 грудня 2018 року, безстроково на щорічній постійній основі.

Договір підписали:

  • від ВГО «Сінема» – Генеральний директор Володимир Гронський,
  • від Гільдії сценаристів Америки – Виконавчий директор Девід Янг (David Young),
  • від Гільдії режисерів Америки – Виконавчий директор Рассел Голландер (Rassel Hollander).

Всеукраїнська громадська органiзацiя колективного управлiння правами авторiв аудіовізуальних творів «Сінема» була створена у 2010 році.

6 червня 2013 року на засіданні Генеральної Асамблеї Міжнародної конфедерації товариств авторів і композиторів СІЗАК (CISAC) було прийнято рішення про вступ до неї ВГО «Сінема», що представляє українських авторів аудіовізуальної сфери, зокрема, режисерів, сценаристів, художників, операторів та авторів музики до кінофільмів.

Сергій Васильєв