До складу Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів включено двох осіб

Dergkino

17 квітня 2018 року голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко своїм наказом вніс зміни до складу Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно.

До складу Експертної комісії були включені журналіст, блогер Віктор Петрович Литовченко і медіа експерт Євген Валерійович Репетько.

Нові експерти прийшли на зміну вибулим кінорежисеру, продюсеру Дмитру Федоровичу Ломачуку, якого було виключено зі складу Експертної комісії 25 липня 2017 року за власним бажанням, та юристу Олексію Вікторовичу Курінному, який загинув в автомобільній катастрофі 6 вересня 2017 року.

Держкіно оголосило про часткове оновлення складу Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно 15 березня 2018 року, запросивши кінознавців, кінокритиків, мистецтвознавців, психологів, а також представників заінтересованих громадських об’єднань у сфері телебачення та кінематографії, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади до 29 березня 2018 року подати пропозиції щодо кандидатур членів Експертної комісії.

Вочевидь, з наданих пропозицій і було обрано нових експертів.

Віктор Литовченко є ведучим YouTube-каналу ВАТА TV і «народним блогером» України – у лютому 2017 року він отримав спеціальну відзнаку від «Фактів» ICTV за перемогу у категорії «Народний вибір» рейтингу «Топ-100 блогерів України».

Медіа експерт Євген Репетько у 2016 році вже був висунутий до складу Експертної комісії. Тоді в інформаційній довідці, ведучи про свій досвід у галузі кіно та медіа, він зазначив, що є виконавчим директором компанії «Future Media Arts», був директором з маркетингу телеканалу «MTV Ukraine» (2007–2008) та директором зі стратегії та розвитку бізнесу відео-продакшн студій «Evolution Film» та «Action.ua».

Цього разу Держкіно не оприлюднювало висунуті кандидатури для громадського обговорення.

Чинний склад Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно було затверджено 24 червня 2016 року.

Сергій Васильєв