З історії постання трилогії Пітера Джексона «Володар перснів»

lotr

Цього тижня Amazon придбав світові телевізійні права на «Володаря перснів» Дж. Р.Р. Толкіна за неймовірну суму у майже 250 млн. доларів.

Із цього приводу Mike Fleming Jr., Deadline пригадав, як непросто поставав повнометражний «Володар перснів» Пітера Джексона, що перетворився по виході на кіноекрани на культурний і бізнесовий феномен.

На той час права на створення фільму мала кіностудія Miramax, контрольована Disney Pictures. І продюсеру Гарві Вайнштейну з Miramax не вдалося переконати свого боса Michael Eisner профінансувати пропоновану Пітером Джексоном екранізацію, яка з трилогії Дж. Р.Р Толкіна робила кінодилогію.

Гарві Вайнштейн виділив Пітеру Джексону невеликий час для того, щоб він міг запропонувати розроблений кінопроект іншим кіностудіям (за умови, що частка Miramax становитиме 5% зі зборів майбутніх фільмів). Якби ніхто пропозицією не зацікавився, Miramax і Пітер Джексон припинили б співпрацю, а кіностудія знайшла режисера, який би погодився умістити три книжки «Володаря перснів» в один фільм.

Останньою кінокомпанією, до якої Пітер Джексон прийшов пітчингувати свій проект екранізації, була New Line Cinema. Її очільник Bob Shaye, вислухавши пропозицію Пітера Джексона зробити два фільма, натомість замовив у нього три.

Відтак, було укладено угоду, за якою спадкоємці Дж. Р.Р. Толкіна отримали на той момент 3 млн. доларів.

Вироблена трилогія «Володар перснів» зібрала у світовому кінопрокаті 2,9 млрд. доларів, а друга її частина «Дві башти» стала лише другим фільмом в історії кіно, збори якого склали понад 1 млрд. доларів.

Потому високий касовий успіх повторила трилогія Пітера Джексона «Хоббіт».

Саме ці шість його фільмів дозволили нині спадкоємцям пропонувати права на можливі телевізійні серіали за творами Дж. Р. Р. Толкіна за неймовірні суми – навіть без попередньої розробки концепції таких майбутніх серіалів.