Кінорежисер Крістіан Жерегі просить Петра Порошенка надати йому українське громадянство

Zheregi_Kristian

Кінорежисер, волонтер та доброволець батальйону «Київська Русь» Крістіан Жерегі, який є громадянином Росії, просить президента України Петра Порошенка надати йому українське громадянство.

Про це 19 лютого 2015 року повідомила «Телекритика» із посиланням на сторінку Крістіана Жерегі у Facebook.

«Чого я хочу в свої 25? Перемоги України. Минулого року в цей день був по коліна у вогні під Стелою Свободи. Хотілося одного – перемоги Майдану. Світла в мороці. Якого подарунка бажаю зараз? Одного. Шановний пане президент, прошу громадянства України. Не хочу померти захищаючи цю землю з російським паспортом у кишені», – написав кінорежисер у день свого народження.

З грудня 2013 року до літа 2014 року Крістіан Жерегі співпрацював з творчим об’єднанням #Babylon’13, в рамках якого зняв 20 фільмів про події на Майдані та в Криму, зокрема стрічку «Заповіт», яка здобула гран-прі фестивалю «Відкрита ніч».

Влітку Крістіан Жерегі пішов добровольцем для захисту України в зону АТО та знімав там цикл фільмів про війну на сході України «Край Землі: Зона АТО» для ток-шоу «Хоробрі серця» на телеканалі «1+1».

Він підкреслює, що зараз є насамперед волонтером та одним з засновників міжнародного фонду «Чисте небо», який допомагає військовим, та добровольцем, а не кінорежисером.

«Не так давно я працював над великим кінопроектом, інформацію про який не видавали з огляду на специфіку теми – АТО. Нині я не можу працювати над темою кіно в тій повній мірі, що необхідна для створення великого кінопроекту. Бути режисером і знаходитися “на гражданке” – не дозволяє сумління. На порозі – ворог», – написав він.

20 лютого Крістіан Жерегі написав, що із ним зв’язалися з Адміністрації Президента, повідомивши, що Петро Порошенко отримав його клопотання про громадянство.