Лауреати Премії НСКУ найкращим українським фільмам 2014 року

NSKU

28 травня 2015 року у Будинку кіно відбулося вручення Премії Національної спілки кінематографістів України найкращим фільмам 2014 року та закриття ХLІ сезону Будинку кіно.

Премію НСКУ, яка визначає найкращі фільми та відзначає кінематографістів за творчі здобутки за результатами року, що минув, вручали вдруге. Її було засновано Спілкою з метою відродження та розвитку українського кіномистецтва, підвищення творчої майстерності митців, підтримки молодих кінематографістів, пропаганди найкращих здобутків українського кіно. Ініціатором заснування премії став режисер, секретар Правління НСКУ Роман Ширман.

Відкриваючи церемонію нагородження, голова Спілки Сергій Тримбач зазначив, що премія НСКУ підбиває підсумки кінематографічного сезону. Коли нових українських фільмів було три-чотири на рік, влаштовувати серед них змагання не випадало. Зараз ситуація інша. «Вітчизняних фільмів останніми роками створюють не так уже й мало. Позитивним є і те, що їх не лише продукують, а й демонструють у кінотеатрах. Далеко не завжди вони викликають великий інтерес глядачів, але, відверто кажучи, навіть голлівудські фільми не завжди його викликають, а від українського кіно «відучували» двадцять років», – зазначив Сергій Тримбач.

Серед прикрих моментів – те, що нова влада поки що демонструє байдужість до українського кіно. Парадокс, але за часів Януковича виробництво вітчизняних фільмів почали фінансувати, а нова влада, посилаючись на війну, важко фінансує кіно. «Наше кінематографічне братство з цим не погоджується, і зараз іде серйозна боротьба, спротив і намагання донести владі та суспільству розуміння того, що українське кіно в різних своїх технологічних варіантах – включно із серіальним – мусить бути», – наголосив пан Тримбач.

За ці роки народилося молоде покоління українських режисерів, операторів, сценаристів, акторів. Вони входять у нашу Спілку, і це теж один з очевидних плюсів нашого кінематографічного життя. Маємо надію, що нове покоління не віддасть свою професію на поталу людям, максимально віддаленим від культури, а премія Спілки матиме тривалу традицію, зазначив голова НСКУ.

Лауреати:

Найкращий фільм року:
«Плем’я» (реж. Мирослав Слабошпицький).

Найкращий ігровий фільм:
«Плем’я» (реж. Мирослав Слабошпицький).

Найкращий неігровий фільм:
«Сильніше ніж зброя» (творче об’єднання «Вавилон’13»).

Найкращий анімаційний фільм:
«Халабудка» (реж. Манук Депоян).

Найкращий фільм-дебют:
«Чорний зошит Майдану» (альманах студентів другого режисерського курсу КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого, художній керівник Юрій Терещенко).

Лавреатів було нагороджено пам’ятними призами та дипломами.

Після церемонії нагородження відбулася прем’єра першого випуску сатиричного альманаху «Йод», створеного на волонтерських засадах в рамках Лабораторії проектів НСКУ (ініціатор – режисер, секретар Правління НСКУ Дмитро Томашпольський), а також – прем’єра анімаційних стрічок «Казочка про яйце» (реж. Олександр і Борис Бубнови) та «Маленьке Велике Сонце» (реж. Олена Потьомкіна), вироблених студією Олександра Бубнова «Бубон».

Завершився вечір показом російсько-української стрічки Нани Джорджадзе «Моя русалка, моя Лореляй».