Лауреати Премії НCКУ найкращим вітчизняним фільмам 2015 року

NSKU

26 травня 2016 року у Будинку кіно відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Премії Національної спілки кінематографістів України найкращим вітчизняним фільмам 2015 року.

Відкриваючи церемонію нагородження, голова НСКУ Сергій Тримбач зазначив, що в останні роки – після майже двадцяти літ забуття – держава нарешті почала виявляти інтерес до українського кінематографу. Зокрема, поступово поліпшується ситуація із фінансуванням створення нових вітчизняних стрічок.

Багатолітнє нехтування вітчизняним кіно – потужним інструментом культурного єднання країни – стало одним із факторів, що полегшив Росії окупацію частини території України. Якби в часи незалежності українське кіно було широко представлене в усіх регіонах, то і Крим, і Донбас відчували би себе українськими, наголосив Сергій Тримбач.

Проблем в українському кіно сьогодні чимало – зокрема, із прокатом вітчизняних стрічок. Одначе, Премія НСКУ, яку вручають вже утретє, засвідчує, що нові українські фільми є. Цього року навіть було запроваджено нову номінацію – «Найкращий короткометражний фільм». І представлено тут роботи молодих режисерів, які є майбутнім українського кіно.

Із вітальним словом виступив міністр культури України Євген Нищук. Він пообіцяв підтримати український кінематограф і підтримати Будинок кіно, аби щотижня тут відбувалися прем’єри нових українських фільмів.

Потому голова Спілки Сергій Тримбач і міністр культури України Євген Нищук вручили Спеціальну премію імені Олександра Довженка – Почесну відзнаку НСКУ за видатний внесок в українське та світове кіномистецтво заслуженому діячу мистецтв України, кінооператору, кінорежисеру, педагогу, що підготував декілька поколінь українських кінооператорів, Сергію Лисецькому.

Лауреати Премії НСКУ

Найкращий ігровий фільм
«Пісня пісень»
, режисер Єва Нейман

Найкращий неігровий фільм
«Хуізмістерпутін?»
, режисер Валерій Балаян

Найкращий анімаційний фільм
«Професіонали» (анімаційний серіал, фільми «Столяр», «Журналіст», «Художник»), режисер Степан Коваль

Найкращий короткометражний фільм
«Rocketman»
, режисери Денис Кушнарьов, Дмитро Муленко

Найкращий фільм-дебют
«Жилець», режисер Анастасія Матешко

Документальну стрічку «Добровольці Божої чоти» режисерів Леоніда Кантера й Івана Яснія було відзначено Дипломом Секретаріату Правління НСКУ «За громадянську та мистецьку мужність у фіксуванні та осмисленні подій російсько-української війни».

Іван Ясній, приймаючи нагороду Спілки, зазначив, що фільм знято про оборону Донецького аеропорту. Від часу завершення зйомок дев’ятеро героїв стрічки загинули, захищаючи Україну. Їх пам’ять і пам’ять усіх, хто поліг за Україну, вшанували хвилиною мовчання.


Лауреати Премії НСКУ найкращим вітчизняним фільмам 2015 року

Премію НСКУ, яка відзначає кінематографістів за творчі здобутки за підсумками року, що минув, було започатковано у 2014 році з метою відродження та розвитку українського кіномистецтва, підвищення творчої майстерності митців, підтримки молодих кінематографістів, пропаганди найкращих здобутків українського кіно.