Міністерство культури Польщі провело конкурс історичних кіносценаріїв

Mkidn

25 жовтня 2017 року Міністерство культури і національної спадщини Польщі підбило підсумки конкурсу кіносценаріїв повнометражних ігрових фільмів на теми польської історії.

Конкурс було оголошено у липні 2017 року, повідомляє FNE. Його ініціатором став міністр культури і національної спадщини Польщі Piotr Gliński.

До складу журі, яке очолив Jarosław Sokół, увійшли Remigiusz Włast-Matuszak, Joanna Kos-Krauze, Edward Chudzik, Rafał Wieczyński, Piotr Gociek, Piotr Dzięcioł, Dariusz Wieromiejczyk та професор Wojciech Roszkowskі.

Міністр Piotr Gliński зауважив, що відзначені сценарії сприятимуть розвитку польської кіноіндустрії.

Він зазначив, що протягом багатьох років головними проблемами польських фільмів – окрім проблем зі звуком – були саме слабкі сценарії. «Тепер це у минулому», – ствердив він.

З 856 поданих ідей фільмів, Мінкультури Польщі обрало 50 проектів, автори яких отримали по 3 тис. злотих (706 євро) на створення трітментів.

З цих трітментів Мінкультури Польщі обрало п’ять, автори яких отримали по 50 тис. злотих (11 тис. 763 євро) на написання сценаріїв.

Стипендії отримали Robert Gliński, Tomasz Kamiński, Tomasz Klimala, Marek Ławrynowicz та Joanna Siedlecka.

Три найкращі кіносценарії винагородили преміями у 30 тис. злотих (7 тис. 58 євро).

У конкурсі перемогли такі роботи:

  • Sanatorium im. Gorkiego / Gorki’s Sanatorium (автор – Robert Gliński, старший брат міністра-ініціатора конкурсу; він переказав отримані кошти на доброчинність – допомогу хворим дітям; у стрічці йтиметься про Катинський розстріл);
  • Bruno Schulz – gra w śmierć / Bruno Schulz – A Death Game (автор – Marek Ławrynowicz; у стрічці йтиметься про Бруно Шульца) та
  • Sokół / Falcon (автор – Tomasz Klimala; у стрічці йтиметься про тіловиховне товариство «Сокіл»).

Також сам міністр Piotr Gliński присудив почесні відзнаки обсягом 25 тис. злотих (5 тис. 881 євро) ще трьом тритментам, які створили Klaudiusz Kuś, Magdalena Merk та Mirosław Orzechowski.

Загалом призовий фонд конкурсу склав 565 тис. злотих (132 тис. 922 євро).

Конкурс провело саме Міністерство культури і національної спадщини Польщі, а не Польський кіноінститут, який є профільною галузевою структурою, відповідальною за розвиток польського кінематографа.