Про переформатування діяльності Українського Оскарівського комітету

NSKU

20 лютого 2015 року відбулося засідання Секретаріату НСКУ, на якому було розглянуто питання перформатування діяльності Українського Оскарівського комітету.

Денис Іванов ознайомив Секретаріат із результатами діяльності Ініціативної групи з розробки принципів формування Українського Оскарівського комітету та регламенту його роботи.

Оскільки премія Американської кіноакадемії «Оскар» у номінації «Кращий іноземний фільм» є престижною міжнародною премією, то право обирати стрічку-номінанта слід делегувати такому Оскарівському комітету, члени якого орієнтуються в сучасному світовому кінопроцесі, зазначив Денис Іванов.

Для відбору членів Комітету варто створити Громадську раду у складі:

  • учасників творчих груп ігрових фільмів, які брали участь від України у фестивалях класу «А» або були номіновані на премії професійних кіноакадемій Америки та Європи, починаючи з 1991 року (авторів сценарію, режисерів, операторів-постановників, художників-постановників, виконавців головних ролей, продюсерів);
  • українців-членів Європейської кіноакадемії;
  • українців-членів Американської кіноакадемії;
  • учасників відбіркових комісій українських МКФ ігрового кіно (Київського МКФ «Молодість», Одеського МКФ);
  • українських кінокритиків, членів Міжнародної асоціації кінопреси.

Кожен із членів Громадської ради може номінувати з-поміж інших членів Громадської ради п’ятьох кандидатів у члени Оскарівського комітету. 15 осіб, які отримали найбільшу кількість голосів, стають учасниками Комітету, що діє в такому складі два роки, після чого відбувається його ротація.

Ініціативна група запропонувала оцінювати подані до Оскарівського комітету фільми за змішаною 10-бальною системою. 5 балів члени Оскарівського комітету виставляють за художні чесноти стрічки, ще 5 балів – нараховують за її відповідність таким критеріям:

  • світова прем’єра у міжнародному конкурсі кінофестивалю класу «А»;
  • призи на МКФ класу «А»;
  • наявність підписаного контракту або договору про наміри із дистриб’ютором у США;
  • наявність міжнародного прокатника, дистриб’ютора на інших територіях;
  • наявність рецензій на фільм у міжнародних галузевих виданнях Variety, Hollywood Reporter, Screen International, Indiwire тощо.

Голосування є персональним і відбувається на підсумковому засіданні Оскарівського комітету за присутності 2/3 від його складу. Члени комітету, імена або компанії яких вказані у титрах фільмів-кандидатів, у голосуванні участі не беруть.

Секретаріат підтримав запропоновані принципи формування та діяльності Українського Оскарівського комітету і прийняв рішення, що НСКУ має перебрати на себе всю роботу по організації та веденню справ Комітету. З цією метою належить знайти спільну мову з Асоціацією продюсерів України.