Віталій Потрух повідомив, що брав участь у кінофорумі «Золотий Витязь» в окупованому Севастополі

Потрух

3 22 травня 2016 року в окупованому Російською Федерацією Севастополі триває XXV Міжнародний кінофорум «Золотий Витязь», у журі якого було заявлено групу українських кінематографістів.

Один із них – кінорежисер Віталій Потрух, який минулого року вже брав участь у «Золотому Витязі» в окупованому Севастополі, та навіть отримав там диплом за найкращий дебют – повнометражний фільм «Загублене місто», створений на державне замовлення.

Після того, як повідомлення про його участь у цьогорічному заході були поширені ЗМІ, він спростував їх, заявивши, що перебуває в Києві та у фестивалі участі не бере.

Одначе, Віталія Потруха можна було побачити у відеосюжетах севастопольських телеканалів, які були зняті під час церемонії відкриття «Золотого Витязя»…

29 травня Віталій Потрух уточнив у Фейсбуці свої попередні заяви. Він повідомив, що дійсно взяв участь у фестивалі, «був один вечір та поїхав наступного ранку, оскільки і не планував бути довше».

Своє рішення кінорежисер аргументував тим, що прагнув «охолодити агресивний порив» Росії.

«Легко в Києві, коли навколо однодумці, бути патріотом, а хто спробував тримати удар, доводити, що ти приїхав не з фашистської країни? Режисери, спортсмени, отримуючи призи в Росії, контактуючи з місцевими, чи не приносять вони Україні більше користі, ніж розмови вдома?» – написав він.

Коментуючи негативну реакцію на участь українських митців у форумі, який відбувається в окупованому Севастополі, Віталій Потрух зазначив: «Взагалі, тут маємо подвійні стандарти, коли продакшени знімають за російські гроші, канали продовжують показувати російські серіали. І нікого це не бентежить».

Також він наголосив, що коли завершить фільм, який нині створює, всі побачать, що патріотизм для нього «це не голослівні клятви серед своїх, а наочне втілення УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕЇ, – свобода понад усе».

Варто зазначити, що у випадку участі українських кінематографістів у кінофорумі «Золотий Витязь» мова йде не про участь у фестивалі, що проводиться на території Росії, та навіть не про співпрацю із російськими кінематографістами. Мова – про участь у заходах, які проводить Росія на окупованій території України, в анексованому Криму, приналежність якого до Росії не визнано ані в Україні, ані у світі.

25 травня Секретаріат Правління НСКУ прийняв заву щодо участі українських кінематографістів у кінофестивалі «Золотий Витязь», в якій, зокрема, зазначено таке: «Мусимо заявити про категоричне засудження участі українських кінематографістів у будь-яких мистецьких чи громадських акціях, що відбуваються на окупованих територіях у Криму чи на Донбасі. Пояснення щодо того, ніби йдеться про приховану протидію окупаційній владі, видаються лукавими і нещирими. Справжня протидія – це ігнорування будь-яких акцій, оскільки йдеться про пропагандистські кампанії на користь тези про «благотворність» включення того ж Криму до складу РФ.

Невже фактичне потурання російській імперській пропаганді комусь видається «позитивом»?

Закликаємо вітчизняних митців ні за яких обставин не піддаватись на спокусливі пропозиції і не включатись до роботи кремлівської пропагандистської машини».

Нині Віталій Потрух працює над фільмом «Троє», який виробляє кінокомпанія «Директорія кіно» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Угоду на виробництво стрічки між «Директорією кіно» та Держкіно було підписано 30 листопада 2015 року. Загальний обсяг державного фінансування фільму становить 9 млн. 329,9 тис. гривень. У 2015 році на підготовку до зйомок було перераховано 128,4 тис. гривень, а 2016 року планується спрямувати з бюджету на його створення 8 млн. 883,7 тис. гривень.