Про реконструкцію чернівецького кінотеатру імені Івана Миколайчука

1466944987

12 січня 2016 року Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецького міськвиконкому за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «Експріелтсервіс» на реконструкцію кінотеатру імені Івана Миколайчука під кіномистецький центр.

Вартість угоди склала 24,92 млн. грн., повідоміли «Наші гроші» із посиланням на «Вісник державних закупівель».

Роботи у кінотеатрі, розташованому по вул. Головній, 140, мали виконати впродовж 10 місяців на умовах відтермінування розрахунку на 60 календарних днів.

Загалом на тендер, який відбулвся у грудні 2015-го, було подано десять заявок від 24,56 млн. грню до 34,09 млн. грн., дві з яких були відхилені.

Пропозиція ТОВ «Експріелтсервіс» не була найдешевшою, однак компанія запропонувала більшу відстрочку платежу і більшу швидкість будівництва, відтак і отримала перемогу.

Засновниками ТОВ «Експріелтсервіс» є Олександр Юрчук та Галина Мосієнко, прописані у Чернівцях в одній квартирі.

25 травня 2016 року видання «Чернівецький промінь» повідомило, що компанія стала переможцем на конкурсних торгах на підставі фіктивних документів.

Такого висновку дійшли оперативники Управління захисту економіки (УЗЕ) в Чернівецькій області ДЗЕ Нацполіції.

Проаналізувавши надану переможцем документацію, вони виявили ряд невідповідностей кваліфікаційним вимогам. Головна з них – досвід у виконанні аналогічних робіт та наявність фахівців у сфері будівництва.

Службові особи товариства надали фіктивну довідку, в якій зазначили, що на підприємстві працевлаштовано 20 осіб, які мають будівельну освіту. Однак деякі громадяни, вказані у документі, взагалі не працювали там.

Також основна діяльність ТОВ «Експріелтсервіс» – виготовлення та встановлення металопластикових конструкцій і комплектуючих. Тож досвіду роботи з реконструкції будівель та споруд підприємство не мало.

На думку оперативників Управління захисту економіки, представники ТОВ «Експріелтсервіс» свідомо внесли до документів фіктивні відомості та, як наслідок, стали переможцем у тендері й отримали бюджетні кошти.

За фактом службового підроблення, здійсненого посадовими особами комерційної структури, було відкрито кримінальне провадження за ст. 366 Кримінального кодексу України.

При тому варто наголосити, що на реконструкцію кінотеатру імені Івана Миколайчука з державного бюджету було фактично відилено лише 3 млн. грн. від запланованих 25 млн. грн. Про таке Чернівецький міський голова Олексій Каспрук повідомив газеті «День» напередодні проведення урочистостей, присвячених 75-річчю від дня народження Івана Миколайчука.

Зазначимо також, що в рамках підготовки до урочистостей Чернівецька обласна, Кіцманська районна та Брусницька сільська влада привели до ладу «Мистецьку стодолу» на обійсті родини Миколайчуків, полагодили сільську дорогу, огорожу та поставили там нові ворота. Крім того було укладено домовленість із унікальними майстрами, які візьмуться за облаштування солом’яного даху, розповіла «Дню» начальник управління культури Чернівецької ОДА Віра Китайгородська.