Ukrainske_Kino

Про вакантну посаду заступника голови Держкіно

Відповідно до пункту 11 Положення про Державне агентство України з питань кіно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2014 року №277, голова Держкіно має двох заступників.

Одначе, вже понад півтора роки у голови Держкіно Пилипа Іллєнка є лише один такий.

23 березня 2016 року з посади першого заступника голови Держкіно розпорядженням Кабінету Міністрів України було звільнено Андрія Ящишина, натомість – на вакантне місце призначено Сергія Неретіна, який до того був заступником голови Держкіно.

Пилип Іллєнко неодноразово зазначав, що другого заступника йому не вистачає, бо ж обсяги адміністративної роботи, з якими нині має справу агентство, – вельми значні та повсякчас зростають.

Одначе, Кабінет Міністрів України кидати заступника на підмогу Пилипу Іллєнку і Сергію Неретіну не поспішав.

І досі не поспішає.

З огляду на ситуацію, що склалася, виникло, принаймні, два питання:

  • З чим пов’язане тривале непризначення заступника голови Держкіно?
  • Коли уряд планує призначити заступника голови Держкіно?

Відповідаючи на них, Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України повідомив таке: «Відповідно до пункту 16 частини третьої статті 13 Закону України «Про державну службу» (далі – Закон) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, проводить моніторинг вакантних посад державної служби категорії «А» та ініціює перед суб’єктом призначення проведення конкурсу на такі посади. У пункті 1 частини другої статті 6 Закону визначено, що до категорії «А» (вищий корпус державної служби) належать, зокрема посади керівників центральних органів виконавчої влади, які не є членами Кабінету Міністрів, та їх заступників.

Положенням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 01.10.2014 №500, визначено, що Національне агентство з питань державної служби (далі – НАДС) є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби.

Станом на 19.10.2017 пропозиція НАДС про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади заступника Голови Державного агентства України з питань кіно до Кабінету Міністрів не надходила».

У свою чергу в.о. голови Національного агентства України з питань державної служби А.В. Заболотний повідомив, що «з метою забезпечення безперебійного функціонування державних органів конкурсні відбори на посади державної служби категорії «А» розпочалися з тих державних органів, в яких усі керівні посади були вакантними», а також, що «положеннями частини другої статті 23 Закону України «Про державну службу» визначено, що рішення про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії «А» приймає суб’єкт призначення, тобто Кабінет Міністрів України».

Якщо залишити осторонь доброзичливі «штурханці», якими обмінюються Кабінет Міністрів України і Національне агентство України з питань державної служби, перекидаючи один одному ініціативу оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади заступника голови Держкіно (а з нею – і понад півторарічну бездіяльність у цьому питанні), можна зробити невтішний висновок, що оголошення такого конкурсу для органів, які відповідальні за його здійснення, просто не на часі.

Бо ж буває і гірше.

Якщо у Держкіно є голова, а у голови – сам один перший заступник, то це вже, на думку Національного агентства України з питань державної служби, – непогано.

І цього цілком достатньо, щоб відтермінувати оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади заступника голови Держкіно на понад півтора роки.

І не проводити такий конкурс і надалі.

Попри те, що заступників голови Держкіно має бути два.

Сергій Васильєв