У Сумах відроджено кіноклуб «Кадр»

Ukrainske_Kino_male

Наприкінці 2014 року за ініціативи члена НСКУ Олександра Гвоздика у Сумах було поновлено діяльність кіноклубу «Кадр», що був дуже популярним у середині 1980-х років.

Тоді Олександр Гвоздик, працюючи в обласному управлінні кінофікації заступником директора кінопрокату, домігся, щоб у кінотеатрі «Космос» раз на тиждень демонстрували і обговорювали авторське кіно – стрічки, що централізовано надходили до Сумської області або були спеціально замовлені для показів у Москві.

Зустрічі оновленого «Кадру» відбуваються раз на місяць у студії художниці Ірини Проценко. Дебютне засідання 15 та 16 листопада 2014 року було присвячене творчості Жоржа Мельєса. Покази його німих фільмів організатори кіноклубу поєднали із живим музичним (Олексій Желудков) і драматичним (Євгеній Фулеров) виконанням.

На наступних зустрічах «Кадру» учасники знайомилися із творчістю Геннадія Шпалікова та його стрічкою «Довге щасливе життя» (21 грудня) та витоками російської художньої анімації, зокрема роботами Владислава Старевича (25 січня).

Нове засідання сумського кіноклубу відбулося 1 березня. Дивилися та обговорювали неігрове кіно – документальні стрічки «Монпарнас» Ежена (Євгена) Деслава, «Птахи – мандрівний народ» Жака Перрена та «Попіл і сніг» Грегорі Кольберга.