На «UA:Першому» відбувся показ документального циклу «Декомунізація.UA»

1467188981

27 червня 2016 року на телеканалі “UA:Перший” відбувся показ документального циклу “Декомунізація.UA”.

У короткометражних документальних фільмах, які уклали цикл, не йдеться про знесення пам’ятників чи перейменування. Вони про два типи світобачення: радянське й сучасне. Стрічки були створені командами, які складалися з молодих документалістів-відеографів, учасників Відеоакадемії документального серіалу DOCemotion. А допомагали їм у цьому досвідчені ментори та тренери-лектори.

Документальний цикл уклали такі фільми:

Радянське –> Рідний Край“. Ця історія про те, як декомунізувалося село Радянське, в якому вже давно живе лише дві сім’ї. Герої запевняють, що їхня внутрішня декомунізація давно відбулася, тож залишилося просто змінити табличку на в’їзді у селище на Рідний Край.

Сектор (М)аріуполь“. Серія з такою назвою присвячена конфліктові поколінь у середовищі фанатів маріупольського футбольного клубу “Іллічівець”. Ультраси наполягають, що радянську назву команди треба змінити, тоді ж як старші впевнені, що від нової назви футболісти краще не гратимуть.

Комуналка“. Молодий і заповзятий Тимофій, працівник Impact HUB Odessa, та його сусіди радянського гарту, які впевнені “не варто намагатися – нічого не зміниться”, живуть у старій комунальній квартирі в Одесі. У приміщенні все розвалюється, і Тимофій пропонує сусідами разом зробити ремонт у санвузлі…

Команда Живі та Нескорені, Червоноград“. У Червонограді на Львівщині роками протистоять два хори, в одному з яких співають націоналісти й ветерани ОУН/УПА, а в другому – представники російської общини, ветерани праці й “Великої Вітчизняної”. Репетиції вони проводять в одному Будинку культури, а його керівник стежить за тим, щоб вони не зустрічалися з метою уникнення конфліктів. Та все таки перетнутися їм довелося – якраз під час зйомок…

Пара олімпійців“. І через 25 років після розвалу Союзу Україна не облаштована для людей з інвалідністю. Герой цієї серії – чоловік, який брав участь у першій і єдиній Паралімпіаді від СРСР у 1988-му. У Радянському Союзі людей з інвалідністю ховали подалі, бо вони не були втіленням образу ідеального суспільства. І хоч Паралімпійські ігри існують із 1960 року, збірна СРСР уперше взяла в них участь лише через 30 років…

Показу всіх п’яти серій циклу “Декомунізація.UA” передував спеціальний випуск програми “Перша студія” – бесіда телеведучого Юрія Макарова із керівником Відеоакадемії документального серіалу DOCemotion Вікторією Бабенко та режисером, викладачем Школи журналістики УКУ Андрієм Приймаченком.