Українські проекти презентували на Каннському кіноринку

1432279095

20 травня в рамках Каннського кіноринку голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко презентував низку українських проектів, повідомляє офіційний сайт відомства.

Презентація з успіхом пройшла в Українському павільйоні за участі українських та закордонних режисерів і продюсерів. Голова Держкіно Пилип Іллєнко у вступному слові наголосив, що українська держава, знаходячись в складній економічній ситуації, все одно підтримує свій кінематограф, продовжуючи фінансувати виробництво, а також, опрацьовуючи питання про диверсифікацію джерел фінансування українського кіно.

У числі презентованих були фільми, що перебувають на різних стадіях виробництва, та фільми, завершені впродовж останнього часу. Продюсери компанії Insightmedia Володимир Філіппов та Андрій Суярко разом з режисером Тарасом Ткаченком представили стрічку «Гніздо горлиці», що зараз знаходиться на стадії завершення, та «Окупація» (реж. Валеріу Жерегі), а  також проект «Олександр Довженко. Одеський дебют» Костянтина Коновалова. Продюсери оголосили, що до виробництва цього проекту тільки-но долучилася німецька продюсерська компанія, представник якої, знаходячись в Українському павільйоні, це відразу й засвідчив.

На завершальній стадії виробництва перебуває й картина Отара Шаматави «Урсус». Характерно, що одним з її продюсерів так само є німецька компанія (Aktis Film). Її директор Стеліос Ціaнніс взявся представити публіці фільм спільного виробництва України, Німеччини, Болгарії та Грузії.

Продюсер Юрій Леута представив уже завершений фільм Ігоря Мінаєва «Голубе плаття», а Олена Фетісова та Володимир Козир — майбутню стрічку Романа Ширмана «Тепер я буду любити тебе».

Голова Держкіно Пилип Іллєнко у цьому зв’язку зазначив: «Ця подія, яка відбулася нині на Каннському фестивалі, ще раз засвідчила, що Україна здатна привертати до себе увагу також і демонстрацією своїх культурних здобутків. Успіхи наших митців є насправді вражаючими і, на мою думку, мають бути належно поціновані не лише на європейських теренах, а й у себе на батьківщині. Хочу ще раз подякувати всім, хто долучився до організації Українського павільйону в Каннах, а це, окрім Держкіно, Благодійний фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» і Міжнародний кінофестиваль “Молодість”».

Нагадаємо також, що поза Українським павільйоном на Каннському кіноринку відбувається презентація нового проекту Мирослава Слабошпицького «Люксембург». Стрічку, що має стати спільним виробництвом Франції, Німеччини і України, презентує французька компанія Alpha Violet production. За даними видання Varietyправа на кінпрокат ще не знятого фільму вже продано до Греції (компанія Danaos), у країни колишньої Югославії (MCF), Чехію та Словаччину (Film Europe). Також ведуться переговори щодо продажу прав на кінопрокат «Люксембургу» в Японії та Франції.

Окрім того компанія Alpha Violet production опікується міжнародними продажами стрічки Мирослава Слабошпицького «Плем’я». Протягом Каннського кіноринку права на кінопрокат фільму придбали Італія (Officine Ubu), Таїланд (HAL Distribution) і Тайвань (Cineplex).

На фото — Володимир Філіпов презентує «Гніздо горлиці».