22 травня 2016 року в окупованому Російською Федерацією Севастополі відкрився XXV Міжнародний кінофорум «Золотий Витязь», у якому запланувала взяти участь низка українських кінематографістів.
Зокрема, у Конкурсі анімаційних фільмів мала бути представлена стрічка Олега Педана «Атракціон» (10 хв., 2015) вироблена державною кіностудією «Укранімафільм» на кошти, виділені Держкіно. У програмі форуму вказано, що показ має відбутися 26 травня.
У коментарі виданню Cultprostir кінорежисер-аніматор Олег Педан повідомив, що вперше чує про участь свого фільму «Атракціон» у севастопольському фестивалі. «Сам я його туди не подавав і наразі не знаю, хто це міг зробити. Звичайно, я не збираюся їхати до анексованого Криму», – наголосив він.
24 травня студія «Укранімафільм» поінформувала про заборону використання власних анімаційних фільмів на окупованих територіях України. На студії пояснили, що організатори форуму «Золотий витязь» не повідомили студію про те, що фестиваль відбудеться на окупованих територіях (а саме в Криму) при первинному запиті дозволу на використання фільму «Атракціон».
Подаємо текст повідомлення студії «Укранімафільм».
ДП «Укранімафільм» забороняє використання анімаційних фільмів, вироблених на студії, на окупованих територіях України!
«Золотий Витязь» – щорічний міжнародний кінофестиваль, який до 2016 року проходив в різних містах Росії і країнах СНД. За словами президента Форуму, Миколи Бурляєва, з цього року фестиваль проходитиме в Севастополі.
У програмі-2016 був заявлений анімаційний фільм «Аттракцион» (режисер О.Педан, виробництво студія анімації «Укранімафільм»).
ДП «Укранімафільм» – українська державна студія анімації, яка виробляє і займається розвитком українських анімаційних фільмів, не співпрацює з заходами і компаніями, а отже забороняє використання своїх анімаційних фільмів на окупованій території України!
ДП «Укранімафільм»,
24 травня 2016 року
Варто зазначити, що минулого року фестиваль «Золотий Витязь» також відбувався у Севастополі – з 22 по 31 травня.
У програмі фестивалю в номінації «Анімаційні фільми» тоді теж були представлені українські стрічки, створені на державне замовлення. «Халабудка» Манука Депояна, вироблена студією «Укранімафільм», отримала диплом фестивалю із формулюванням «За віру та оптимізм». Натомість, «Бронзового Витязя» у номінації «Анімаційні фільми» здобула інша українська стрічка – «Крамниця співочих пташок» Анатолія Лавренішина.