Внесок України в «Єврімаж» складе 4,5 мільйони гривень

Eurimages

Планований членський внесок України до Європейського фонду підтримки спільного виробництва та прокату кіно «Єврімаж» становить 4,5 мільйони гривень.

Саме таку суму Державне агентство України з питань кіно просило передбачити у проекті державного бюджету України на 2019 рік.

«Єврімаж» (Eurimages) підтримав заявку України на приєднання.

Тепер Верховна Рада України має ухвалити законопроект «Про ратифікацію Резолюції (88) 15 Про заснування Європейського фонду підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів (Eurimages)».

Eurimages («Єврімаж») – Європейський фонд підтримки спільного виробництва та прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт, створений при Раді Європи у 1989-му році. На сьогодні до складу Фонду входять 37 із 47 держав-членів Ради Європи, а також Канада як асоційований член (Канада приєдналася до «Єврімажу» торік,  у 2017-му році). Загальний річний бюджет «Єврімажу» становить 25 мільйонів євро. Цей фінансовий пакет, в основному, складається з внесків, наданих державами-членами Фонду.

«Єврімаж» сприяє незалежному кіновиробництву, надаючи фінансову підтримку художнім, анімаційним та документальним фільмам країн-учасників. При цьому він заохочує професіоналів з різних куточків світу до міжнародної співпраці. Приєднання до «Єврімажу» дозволить представникам сучасної української кіноіндустрії інтегруватися в загальний європейський та світовий кінопроцес.

Сергій Васильєв