Валерій Ямбурський про участь у журі кінофоруму «Золотий Витязь» в окупованому Севастополі

1464162152

22 травня 2016 року в окупованому Російською Федерацією Севастополі відкрився XXV Міжнародний кінофорум «Золотий Витязь», у якому запланувала взяти участь низка українських кінематографістів.

Один із таких – кінорежисер Валерій Ямбурський. Він прокоментував виданню Cultprostir власне рішення братиу часть у роботі фестивалю на окупованій території України.

«Я дійсно беру участь в цьому кінофестивалі в якості члена журі. І, дійсно, представляю Україну. Для мене стояло питання, їхати чи ні. І я прийняв рішення поїхати. Крим для мене – невід’ємна частина України. Ми знаємо, що на півострові є багато людей, для яких окупація їх землі – це їх особиста трагедія. Ми не повинні про них забувати. Наша присутність дає їм сили і надії. Моя основна мета участі в цьому фестивалі – підтримати наших громадян своєю присутністю.

Ви не уявляєте, скільки до мене підходило і підходить людей і дякує за те, що ми приїхали. Для них – це, як ковток повітря. Крім того, деякі волонтери, молоді хлопці, поділилися зі мною, що у них вдома, в їх кімнаті є український прапор. Нам не можна втрачати наших прихильників в Криму. Інакше вони подумають, що про них забули, і розчаруються. Це моя особиста позиція. Не буду і не хочу коментувати інших учасників української делегації. Але, ніхто з них ніколи не говорив, що є симпатиком Росії.

І більше того, хочу вам зауважити, що вчора один з російських режисерів, теж член журі, сказав, що у них при владі знаходяться злочинці, які розв’язали війну з Україною. Мене дивує бездіяльність нашого керівництва в питанні повернення Криму.

Я не визнавав і ніколи не визнаю ні результатів так званого референдуму в Криму, ні приєднання його до Росії. Думаю, що зараз багато хто не упустять свій шанс зібрати дивіденди на цій спекуляції. Сьогодні час горлопанів, які, крім як говорити, більше нічого не можуть робити. Кожен з моїх друзів і близьких знає мою позицію. А той, хто не знає, може почитати мої коментарі з приводу подій, пов’язаних з окупацією і війною на Донбасі», – розповів Валерій Ямбурський.

Питання про участь членів НСКУ у заходах в окупованому Криму і відповідну реакцію Спілки на такі дії буде розглянуто на найближчому засіданні Секретаріату Правління НСКУ 25 травня.