Засновники Спілки кінокритиків України

Kinokolo

Громадська організація «Спілка кінокритиків України» є одним із організаторів Національної премії кінокритиків «Кіноколо», яку вперше вручили 26 жовтня 2018 року.

Громадську організацію було зареєстровано Головним територіальним управлінням юстиції у м. Києві 18 жовтня 2018 року.

За тиждень до того, 11 жовтня, рішенням Установчих зборів було затверджено Статут новоствореної Спілки кінокритиків України.

Засновниками громадської організації стали кінокритики Дарія Бадьйор, Володимир Войтенко і Олександр Гусєв.

Вони сформували Правління Спілки:

  • Володимир Войтенко є Головою Правління;
  • Дарія Бадьйор – Першим членом Правління ;
  • Олександр Гусєв – членом Правління.

Згідно оновленого Регламенту Національної премії кінокритиків «Кіноколо» голова Правління та перший член Правління Спілки кінокритиків України автоматично входять до складу Правління Премії, що є її вищим та організаційним органом.

Варто зазначити, що в реєстраційній справі Спілки кінокритиків України в якості офіційної вказано контактну інформацію Дениса Іванова, генерального директора компанії «Артхаус Трафік» і генерального продюсера МКФ «Київський тиждень критики», в рамках якого вручають премію «Кіноколо».

Нині триває прийом кінокритиків до Комітету Премії. Згідно Регламенту, члени Комітету є членами Громадської організації «Спілка кінокритиків України».

До складу Комітету можуть бути включені особи, які:

  • регулярно та професійно здійснюють свою діяльність у сфері кіно, а саме випускають комерційні публікації в українських ЗМІ щонайменше протягом року на момент подачі заявки.
  • мають щонайменше дві рекомендації від дійсних членів Комітету.

У заявці на вступ до Комітету Національної премії кінокритиків—2019 визначено, що таких публікацій протягом останнього року має бути не менше трьох.

Згода на участь у роботі Комітету є одночасно згодою на вступ до Спілки кінокритиків України.

Сергій Васильєв