Згадки про Український культурний фонд в обговоренні держбюджету в сесійній залі Верховної Ради України

VRU

У ніч з 22 на 23 листопада 2018 року Верховна Рада України прийняла державний бюджет країни на 2019 рік.

Під час обговорення доопрацьованого проекту бюджету у сесійній залі депутати згадали про культуру, зокрема, про Український культурний фонд, якому було передано програму виробництва та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування.

Народний депутат Максим Курячий озвучив пропозицію фракції «Блок Петра Порошенка» перерозподілити у державному бюджеті видатки Українського культурного фонду за бюджетною програмою «Забезпечення функціонування Українського культурного фонду, підтримка проектів, виробництва (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування», збільшивши видатки на оплату праці на 10 млн. 756,4 тисячі гривень та передбачити видатки розвитку у розмірі 13 млн. 130 тисяч гривень за рахунок зменшення на 23 млн. 886,4 тисячі гривень інших видатків споживання.

Таку пропозицію народні депутати висловлювали і під час обговорення законопроекту у першому читанні, але тоді вона була відхилена Комітетом з питань бюджету Верховної Ради України.

Зараз, повторивши її поруч із іншими пропозиціями, Максим Курячий озвучив позицію фракції «Блок Петра Порошенка» щодо проекту державного бюджету на 2019 рік: «Голосуємо з цими правками і підтримуємо одностайно».

Міністр фінансів України Оксана Маркарова у своєму виступі зазначила, що такі поправки буде враховано, оскільки вони передбачають внутрішній перерозподіл і уточнення видатків за програмами, без зміни балансу.

Тож ці зміни буде відображено у підсумковому тексті закону.

Сергій Васильєв