9 жовтня 2017 року Міністерство культури і національної спадщини Польщі звільнило Магдалену Сроку з посади директора Польського кіноінституту.
Своє рішення міністерство прийняло попри те, що Правління Польського кіноінституту за підсумками засідання 9 жовтня 2017 року не знайшло законних підстав звільняти директора.
Підставою для звільнення, озвученою Мінкультури, стало порушення директором посадових обов’язків, яке сталося через спрямування Польським кіноінститутом офіційного листа Кристоферу Додду, президенту Американської асоціації кінокомпаній (МРАА) — у порушення встановленого порядку.
Цим листом директор Магдалена Срока, на переконання Мінкультури, завдала шкоди образу Польщі та польських культурних інституцій на міжнародній арені, завадивши промоції та створенню умов для розвитку польського кіно.
Натомість, Правління Польського кіноінституту у своїй заяві зазначило, що вже розглядало випадок із листом, спрямованим до МРАА, у червні 2017 року, і не вважає його достатньою підставою для звільнення директора.
У цьому листі за підписом Магдалени Сроки Польський кіноінститут просив надати йому право використовувати відеофрагменти церемонії вручення премії «Оскар», у яких йшлося про польських кінематографістів, для промоції польського кіно у Каннах.
Правління дійшло висновку, що і зміст, і форма листа були обурливими, а відтак – затребувало у Магдалени Сроки офіційних пояснень.
Директор Польського кіноінституту поінформувала Правління, що листа було написано без її відома працівником Польського кіноінституту, який скористався факсиміле її підпису.
Коли Магдалена Срока ознайомилася із змістом листа, повернувшись із Канн, вона одразу звільнила працівника, який завинив, написавши і відправивши його.
Правління Польського кіноінституту визнало пояснення директора Магдалени Сроки достатніми, а шкоду іміджу Польському кіноінституту, завдану цим листом, – незначною.
Відтак, виступило проти звільнення директора, оскільки для того не було законних підстав.
Але Міністерство культури і національної спадщини Польщі вирішило інакше.