5 березня 2015 року в український кінопрокат виходять три українські фільми – біографічні драми про Тараса Шевченка «Експедиція» (реж. Костянтин Коновалов) і «Кобзар» (реж. Тарас Ткаченко і Сергій Сотниченко), а також грузинсько-українська комедія «Побачення наосліп» (реж. Леван Когуашвілі).
Крім того у кінотеатрі «Київ» демонструватиметься збірка короткометражних стрічок «Альманах #2» від творчого об’єднання «Вільні».
Стрічки Костянтина Коновалова «Експедиція» виробництва Національної кінематеки України і Тараса Ткаченка та Сергія Сотниченка «Кобзар. Історія однієї книги» виробництва компанії «Продакшн №1» зняті в жанрі докудрами, поєднуючи документалістику з ігровим кіно, розповідає «Телекритика». Їх було вироблено на замовлення Держкіно в рамках відзначення річниці з Дня народження Тараса Шевченка.
«Фільми розраховані на учнів шкіл та різноманітних навчальних закладів, а їх демонстрація має на меті розширити знання молодого покоління про життя Великого Кобзаря», – йдеться в повідомленні Держкіно, розповсюдженому з нагоди прокату фільмів.
Дистриб’ютором обох стрічок стала компанія «Інсайтмедіа». Вона організувала покази фільмів у кінотеатрах Тернополя, Херсона, Житомира, Черкас, Києва та Львова.
Докудраму Костянтина Коновалова «Експедиція» було презентовано 13 травня 2014 року. Фактаж фільму охоплює події 1848 року. У подорож Аральським морем виходить шхуна «Святий Костянтин». На борту шхуни – український поет, петербурзький художник, засланий бунтівник Тарас Шевченко. Фільм оповідає про цю подорож.
Автор сценарію та режисер-постановник – Костянтин Коновалов, оператор-постановник – Сергій Міщенко, художник-постановник – Ігор Філіппов, композитор – Moon Grass. У ролях: Павло Алдошин, Ірина Шумейко, Геннадій Ченцов, Юрій Мішин, Юрій Михайловський.
Виробництво – Національна кінематека України на замовлення Держкіно. Заявлений бюджет – майже 1,371 млн. грн.
У вересні 2014-го «Експедиція» була фільмом відкриття восьмого Київського міжнародного фестивалю документального кіно (KIDFF).
Документальну стрічку Тараса Ткаченка та Сергія Сотниченка «Кобзар. Історія однієї книги» було презентовано 9 березня 2014 року, у 200 річницю з дня народження Тараса Шевченка. Наступний показ відбувся 2 квітня у Києві. Неігрову повнометражну картину присвячено біографії книги «Кобзар». Через три прижиттєві видання «Кобзаря» показано долю Тараса Шевченка: його викуп з кріпацтва, становлення як художника, арешт за участь у Кирило-Мефодіївському братстві та нездійснену мрію про другого «Кобзаря», видати який не встигли.
Автор сценарію – Тарас Ткаченко, режисер-постановники – Тарас Ткаченко і Сергій Сотниченко, оператори – Олександр Земляний і Віталій Сулима, художник-постановник – Ігор Філіппов, композитор – Сергій Білоусов. У ролі ведучого-оповідача, а часом і альтер-его Тараса Шевченка знявся телеведучий, журналіст Андрій Куликов. Також у ролях: Павло Піскун, Андрій Бурлуцький, Максим Запісочний, Олено Фесуненко, Юрій Кочевенко, Микола Олійник.
Виробництво – «Продакшн №1» на замовлення Держкіно. Зйомки розпочалися в грудні 2013 року, проходили в Києві, Черкасах, Млієві, Каневі, Львові та Санкт-Петербурзі. Заявлений бюджет – трохи менше 1,399 млн. грн.
У квітні 2014-го «Кобзар» був учасником Першого фестивалю історичного документального кіно в Київській фортеці.
У грузинсько-українській комедії «Побачення наосліп» Левана Когуашвілі йдеться про любовний трикутник між сором’язливим сорокарічним викладачем, його коханою та її чоловіком, що вийшов із в’язниці. Дія відбувається у сірих радянських кварталах Тбілісі. Стрічка отримала Гран-прі 5-го Одеського МКФ, і саме Одеський МКФ зорганізував її кінопрокат.
«Альманах #2» творчого об’єднання «Вільні» уклали драми «Велика перерва» Сергія Горного, «Покоління» Мар’яни Литвинової та «Порятунок» Нікона Романченка.
«Велика перерва»
Тривалість: 29 хв.
Режисер та автор сценарію: Сергій Горний.
Оператор: Олександр Навроцький.
В ролях: Оксана Архангельська, Мирослав Білоногий, Олександр Сотниченко, Світлана Штанько.
Історія підлітка, у якого не складаються стосунки з мамою. Вона, проста і скромна шкільна вчителька, виховує сина сама, але свою допомогу їй пропонує директор цієї ж школи. Та син не може простити матері її інтимних стосунків. І тому ця історія завершується трагічно.
«Покоління»
Тривалість: 23 хв
Режисер та автор сценарію: Мар’яна Литвинова.
Оператор: Андрій Рагулін.
В ролях: Оксана Вергелес, Антон Сьомін, Владислав Довганич.
У цьому фільмі відображена типова історія в середовищі старшокласників. Дівчина-красуня подобається двом хлопцям. Один із них – лідер, явно сильніший, багатший і нахабніший. Другий – простіший, але чесніший і з гідністю. Дівчина віддає перевагу тому, хто просто яскравіший і, остерігаючись його, погоджується заманити іншого у пастку. Бійка була жорстокою, а жертвою стала сама дівчина.
«Порятунок»
Тривалість: 15 хв.
Режисер та автор сценарію: Нікон Романченко.
Оператор: Тарас Місків.
В ролях: Максим Семеняченко, Діна Бакрі, Стас Cукнеко, Віктор Крисько.
Історія про підлітка, у якого батьки живуть окремо. З батьком він зустрічається не часто, а матір доводить до відчаю своїм нелегким характером. Насправді він любить своїх батьків і страждає від того, що сім’я не разом. Але порятунок від цього знаходить не стандартний.
Продовжується кінопрокат українських стрічок, що вийшли на екрани минулого тижня, – комедійної драми «Люби мене» Марини Горбач, фільму-концерту «О.Е. 20. Live in Kyiv» Сергія Шалигіна та збірки короткометражних стрічок «Альманах #1» від творчого об’єднання «Вільні».
Нагадуємо також, що покази українських стрічок відбуваються в кінотеатрі українського фільму «Ліра», із репертуаром якого на березень можна познайомитися тут.
Зокрема, 5 березня о 19.30 у «Лірі» буде демонстровано стрічку Івана Миколайчука «Вавилон ХХ» (переднє слово про фільм скаже кінознавець Володимир Войтенко), а 6 березня о 19.00 відбудеться показ документальної стрічки «Наша Надія» та зустріч із її авторами Володимиром Тихим і Юлією Шашковою.