6 червня – альманах вітчизняних комедій у «Лірі»

1433579553

6 червня, о 17:00 у кінотеатрі українського фільму «Ліра» відбудеться показ альманаху вітчизняних комедій, укладеного творчим об’єднанням «Сучасне українське кіно», і зустріч із авторами короткометражних стрічок.

До збірки увійшли перший випуск сатиричного альманаху «Йод», прем’єра якого відбулася 28 травня на урочистій церемонії вручення Премії НСКУ найкращим українським фільмам 2014 року, та знані короткометражні комедії «Не менше 50 кг» Марини Артеменко та «Абонент» Марини та Оксани Артеменко.

Короткометражний альманах «Йод», укладений із дев’яти стрічок тривалістю до трьох хвилин, було створено на волонтерських засадах в рамках «Лабораторії проектів НСКУ». Автори стрічок гостро висловлюються з актуальних питань української дійсності, унаочнюючи і висміюючи фальш, якою просякнуте наше – у першу чергу політично-владне – життя.

Ініціатором творення «Йоду» став кінорежисер, секретар Правління НСКУ Дмитро Томашпольский.

Дебютний випуск альманаху уклали роботи Антоніни Ноябрьової, Аліни Хорошилової, Валерія Симончука, Павла Острікова, Дарії Баранової, Дарини Долеско, Іллі Захарова та Дмитра Томашпольского.

Серед сценаристів новел – Ігор Шуб, Аркадій Гарцман, Олександр Володарський, Вадим Шинкарьов та інші.

Про фільми Марини та Оксани Артеменко розповідає кінокритик, автор програми «Аргумент-кіно» Володимир Войтенко:

«Обидві комедії соціальні. Вони, фактично, розігрують історії так званої «маленької людини», життя якої загрожене монструозним соціумом. Мистецька традиція, звісно, давня – зокрема, й кінематографічна. І сягає вона знаменитого німого кінематографа Чарлі Чапліна.

Зрештою, один із цих двох фільмів, що має назву «Не менше 50 кг» й автором якого є Марина Артеменко, постає як стилізація такого німого фільму – аж до фортепіанного супроводу невидимого тапера.

І тут варто зауважити, що ця дванадцятихвилинна стрічка викликала небачений, феноменальний інтерес у всьому світі – на сьогодні вона взяла участь у понад 80 кінофестивалях на всіх континентах і вдостоїлася двох десятків різноманітних нагород.

Марина Артеменко фільмує також разом зі своєю сестрою Оксаною. І другий фільм, «Абонент», – він є їхньою спільною режисерською роботою. Ця стрічка вже також добряче помандрувала світовими кінофестами – від Франції до Замбії, від Італії, Румунії, Греції до Таджикистану й Росії. Загалом понад тридцять кінофорумів.

Сюжет «Абонента» – про складність комунікації. І це тоді, коли шляхи та способи цієї самої комунікації у соціумі ніби-то спрощені абсолютно. Сюжет про те, як важко добитися, щоб тебе почули, щоб на тебе зважили. Та й чи ти сам готовий до адекватного діалогу?…»

Адреса кінотеатру українського фільму «Ліра»: вул. Велика Житомирська, 40.