Федір Бондарчук збирається подати до суду на Держкіно

Duhless_2

Російський режисер і продюсер Федір Бондарчук має намір подати до суду на Державне агентство України з питань кіно і заявляє, що відомство винне у витоку в Інтернет фільму «Духless 2». Про таке 30 квітня 2015 року повідомила «Телекритика» із посиланням на російські ЗМІ.

В Інтернет стрічка «Духless 2» Романа Пригунова потрапила 1 березня – за кілька днів до прем’єри. Федір Бондарчук – один із її продюсерів – розповів, що Держкіно володіло копією стрічки (її було надано відомству для експертної оцінки для отримання прокатного посвідчення). «Прокат закінчився буквально два тижні тому, тож ми зараз займаємося цим на рівні суду. Напевно, ми будемо подавати на Комітет з кінематографії України», – пояснив він.

Режисер додав, що копія, яка була передана Держкіно України і яка, як він стверджує, потрапила в мережу, легко розпізнавана, бо позначена особливою маркуванням. До того ж стрічка для показу в Україні була змонтована інакше, ніж російська, і забезпечена українськими субтитрами. Федір Бондарчук зізнався, що в його практиці вперше вийшло так, що картина з’явилася в Інтернеті до прем’єри і до початку офіційного прокату.

Нагадаємо, що уперше Федір Бондарчук звинуватив Держкіно у «піратстві» «Духless 2» ще на початку березня, коли стрічка вийшла у прокат Росії та України. Тоді він зазначив, що для України було підготовлено окрему версію фільму, з якої серед іншого видалили фразу одного з героїв: «Зачекаю, доки всюди буде одна Росія». Саме українську версію було поширено Інтернетом.

6 березня Державне агентство України з питань кіно розповсюдило офіційну заяву, в якій назвало звинувачення Федора Бондарчука «такими, що не відповідають дійсності».

30 квітня наміри Федора Бондарчука подати в суд на Держкіно у зв’язку із появою в Інтернеті копії фільму «Духless 2» прокоментував голова відомства Пилип Іллєнко. «Згідно встановленої чинним в Україні законодавством підсудності справ це має бути Окружний адмінстративний суд міста Києва. Ось там у російської сторони і буде можливість спробувати хоч якось обгрунтувати, що у потраплянні фільму в мережу винне саме Держкіно України, а не виробник чи дистриб’ютор фільму чи будь-який їх співробітник», – написав він.