За 11 днів українського кінопрокату, з 25 жовтня по 4 листопада 2018 року, аматорський український фільм Владислава Чабанюка «Чорний козак» подивилися 6997 глядачів, які купили квитків на суму 551 тис. 39 грн.
У перший вікенд кінопрокату, з 25 по 28 жовтня, фільм демонстрували на 64 екранах за середньої ціни квитка 81 грн. Його подивилися 3842 глядачі. Касові збори склали 311 тис. 320 грн. У середньому на один екран було продано 60 квитків.
У другий вікенд, з 1 по 4 листопада, кількість екранів, на яких демонстрували «Чорного козака», впала на 70% – до 19. 984 глядачі придбали квитків на суму 81 тис. 763 грн. Падіння зборів у порівнянні із першим вікендом склало 74%.
У другий вікенд середня ціна квитка на «Чорного козака» дещо зросла – до 83 грн. На один екран продавали в середньому 52 квитки.
«Події фільму «Чорний козак» розгортаються в ХVII столітті в українському селі. Ганна залишилась без чоловіка, бо той пішов на війну. Тепер вона сама господарює та виховує маленьку доньку. Від допомоги залицяльників жінка завжди відмовлялась. Та почали відбуватись дивні речі – щоночі хтось допомагає їй по господарству, виконуючи найтяжчу чоловічу роботу. Звернувшись до місцевої ворожки вдалося з’ясувати, що це Чорний Козак, якого прокляли і він ніколи не бачитиме сонячного світла.
Фентезійний фільм «Чорний Козак» знято по казці Сашка Лірника «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного Козака і страшне закляття». Кошторис стрічки склав трохи більше 3 млн. гривень. Усе це – гроші волонтерів. Адаптацією сценарію та режисурою зайнявся Владислав Чабанюк. Робота над фільмом велася починаючи з 2008 року. Тоді ж почали знімати. Основні сцени відпрацювали у селі Легедзине на Черкащині. Серед тих, хто з’являється в кадрі багато місцевих. Лише виконавиця головної ролі Марина Юрчак – професійна актриса», – анонсує стрічку мережа кінотеатрів «Планета кіно».
Аматорський характер роботи над фільмом не завадив «Чорному козаку» зацікавити кіноглядачів. На фільм було продано квитків більше, ніж на професійно зроблені за підтримки Державного агентства України з питань кіно стрічки з фестивальною історією «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк, «Герой мого часу» Тоні Ноябрьової, «Гірська жінка: на війні» Бенедикта Ерлінгссона, які нещодавно тихо пройшли вітчизняним кінопрокатом.
Дистриб’ютор «Чорного козака» – Ukrainian Film Distribution.
Сергій Васильєв