«Культурний десант» провів перший кінопоказ

1431552017

12 травня 2015 року громадське об’єднання «Культурний десант», що поставило собі за мету демонструвати сучасне вітчизняного кіно мешканцям Сходу України, провело перший кінопоказ.

Показ відбувся у центрі проживання вимушених переселенців у містечку Коцюбинське під Києвом. Повідомлення про це організатори заходу опублікували на сторінці «Культурного десанту» у Фейсбук:

«Ми показували дітям чудовий український фільм «Іван Сила». Дітки були дуже раді, бігали та у захваті кричали «Кіно!», «До нас приїхав кінотеатр!»… Батьки теж із радістю переглянули кіно. Дехто з них не бачив фільмів з часів переселення з Донбасу.

Переселенці – справжні патріоти України. Більшість із них були змушені тікати саме через свою проукраїнську позицію. Нам розказали багато цікавих і водночас моторошних історій про втечі з окупованих територій та про жахи війни.

Незабаром ми плануємо зробити ще кінопоказ для переселенців. А на наступному тижні, якщо все складеться успішно, поїдемо з українськими фільмами на Донбас.

Бюджет учорашнього показу склав «аж» 24 гривні – це 3 квитки по 6 гривень у Коцюбинське і назад. Для кінопоказів на Донбасі потрібні набагато більші кошти», – зазначили організатори.

21 квітня учасників «Культурного десанту» було прийнято до об’єднання «Хвиля українського кіно», що має на меті сприяти формуванню мережі кінотеатрів українського фільму «Культурний десант» уклали кияни Вадим Сташук і Дмитро Лютий та Ярослав Лепявко з Чернігова. Вони планують покази кіно у Маріуполі, Слов’янську, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Красноармійську та в інших містах на сході України, звільнених від російської окупації.

Про можливості допомогти «Культурному десанту» читайте за посиланням>>>.