Держкіно працює над внесенням змін до Положення про державну реєстрацію фільмів

Dergkino

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, Державне агентство України з питань кіно і телеканали спільно опрацьовують питання внесення змін до Положення про державну реєстрацію фільмів, що визначає умови їхнього розповсюдження та демонстрування.

Про таке 15 квітня повідомив голова Нацради Юрій Артеменко. Він розповів, що Нацрада, Держкіно і телеканали вже почали працювати над змінами підходів до присвоєння індексів, що визначають обмеження глядацької аудиторії фільмів.

Перша зустріч із цього питання відбулася 14 квітня. Під час зустрічі сторони домовилися, що голова Держкіно Пилип Іллєнко протягом кількох днів сформулює пропозиції Держкіно, а з боку мовників пропозиції збере та уніфікує виконавчий директор Індустріального телевізійного комітету Ігор Коваль.

Представники телеканалів ставляться до існуючої системи встановлення індексів глядацької аудиторії негативно, повідомляє «Телекритика».

«Ситуація з індексами глядацької аудиторії застаріла – так вважаємо й ми, й голова Держкіно. Зараз ведеться робота над критеріями визначення глядацької аудиторії, й після цього ситуація поліпшиться», – висловила впевненість юрист Нового каналу Катерина Мороз.

Проблема у тому, що індекси фільмам присвоюють після того, як їх вже придбано, зазначив представник каналу НТН, директор із розвитку мережі мовлення медіагрупи «Інтер» Олександр Кравцов.

Натоімсть юрист телеканалу «Україна» Євген Буцан наголосив на тому, що  проблема полягає «не лише у визначенні індексів та в обмеженні показу в часі, а й у формуванні чітких критеріїв для присвоєння цих індексів. Наприклад, на продукт, який у США та Європі йде без обмежень, нам у (прокатних посвідченнях) видають аудиторію “18”».

Положення про державну реєстрацію фільмів було затверджено 31 серпня 2004 року наказм Міністерства культури і мистецтв України у зв’язку із прийняттям Закону «Про захист суспільної моралі» та відповідно до Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів.