Компанія KINOLIFE Distribution повідомила, що більше не працюватиме із українським кіно

Lito.Dzyga.Love

5 липня 2019 року дистриб’юторська компанія KINOLIFE Distribution повідомила, що більше не працюватиме із українським кіно.

Напередодні, 4 липня, вона випустила у кінопрокат альманах «Літо. Дзига. Love», укладений із п’яти українських короткометражних фільмів.

Керівник компанії Ілля Свідлер написав:

«Небольшое заявление от лица компании “KINOLIFE Distribution”.

Представители кинотеатров Украины (90% кинотеатров), в том числе наши партнеры, убедили нас больше не работать с украинским кино.

Мы выслушали и приняли точку зрения наших партнеров-кинотеатров и их коллег по цеху.

Компании “KINOLIFE Distribution” больше не будет выпускать украинское кино.

Спасибо за фидбек, кинотеатры, спасибо за работающие законы, Министерство культуры Украины и Державне агентство України з питань кіно.

Последний сборник украинского кино – потрясающее, получившее украинский “Оскар” – “Золотую Дзигу” – “Літо. Дзига. Love” уже в кино!

Также хочу выразить громадную благодарность тем партнерам-кинотеатрам, которые верят в украинское кино! Вы лучшие!»

На це варто зазначити, що все ж таки компанія KINOLIFE Distribution випустила у кінопрокат не український фільм, а збірку короткометражних фільмів, в якій:

  • два фільми Павла Острікова («Випуск 97» і «Мia Donna») вже були у кінопрокаті (в рамках альманахів «Українська нова хвиля» Національного центру Олександра Довженка, цього та минулого років),
  • два фільми є у відкритому доступі на YouTube («Монах» Сашка Даниленка і «Затамувавши подих» Олексія Соболєва)
  • і лише один короткий метр на 23 хвилини – дійсно прем’єрний («Вічність» Анни Соболевської).

«Золоті Дзиги», на яких акцентовано у назві збірки, при тому мають лише фільми Павла Острікова, «Монах» було на «Золоту Дзигу» номіновано, а два інші фільми поруч «Золотої Дзиги» проходили – «грали, але не вгадали жодної букви», тож, певною мірою, можна говорити ще й про свідому оману споживачів.

До того ж, «Затамувавши подих» взагалі було знято в Санкт-Петербурзі на російські кошти (він є складовою альманаху «Piter by Каста»), тож його участь в альманасі українського кіно (так само як і участь фільму минулоріч у Національному конкурсі 9-го Одеського МКФ, а згодом і в змаганнях за «Золоту Дзигу») стоїть на дуже хиткому морально-етичному грунті.

Сергій Васильєв