Комітет з питань культури і духовності планує провести круглий стіл із питань дотримання квоти демонстрації національних фільмів

VRU
Комітет з питань культури і духовності Верховної Ради України планує провести круглий стіл на тему: «Дотримання квоти демонстрації національних фільмів суб’єктами кінематографії відповідно до положень закону України “Про кінематографію”».

Круглий стіл буде проведено спільно із Державним агентством України з питань кіно у лютому-березні 2018 року.

Відповідальними за проведення є народні депутати Княжицький М.Л., Подоляк І.І., Єленський В.Є., Матіос М.В., Тарута С.О., Лесюк Я.В., Новинський В.В., а відповідальними за підготовку працівниками секретаріату Комітету – Колесніченко-Братунь Н.Р., Ревчук Н.В.

Захід передбачено планом роботи Комітету з питань культури і духовності на період восьмої сесії Верховної ради України у лютому-липні 2018 року, який було затверджено 19 січня 2018 року на засіданні Комітету.

Подаємо витяг зі стенограми:

«КОЛЕСНІЧЕНКО-БРАТУНЬ Н.Р. І просить Іллєнко «круглий стіл» про виконання квоти щодо присутності українських фільмів національних у наших кінотеатрах.

КНЯЖИЦЬКИЙ М.Л. Це теж потрібно зробити. Ви знаєте, що ця дискусія ведеться. У нас за законом зараз 15 відсотків, але моніторинг показує, що ніхто з них це не виконує. Тому, я думаю, що нам потрібно це обговорити, запросити дистриб’юторів, власників кінотеатрів і кіномереж, тим більше, що ми для них стільки пільг надали, що з ними зараз треба жорстко говорити.

ПОДОЛЯК І.І. Так, погоджуюся.

КОЛЕСНІЧЕНКО-БРАТУНЬ Н.Р. Ми так і написали: виконання квот. І парламентські ми не писали, тому що вони мають бути проголосовані у залі».

Отже, говоритимуть «жорстко».

Можливо й про моніторинг.

Цікаво буде дізнатися, хто, коли, як і за якою методикою його проводив.