«Ліра» – київський кінотеатр українського фільму

Chapaeva_Lira

Голова комісії НСКУ з розвитку проектів Дмитро Томашпольський у «Фейсбуці» проанонсував створення у Києві кінотеатру українського фільму «Ліра».

«Уявіть собі, Вам захотілося подивитися український фільм. До того ж, обрати його з декількох інших українських фільмів, що йдуть на цьому тижні в кінотеатрі. Уявіть собі київський кінотеатр, в якому йдуть ЛИШЕ нові українські фільми, п’ять або сім сеансів – різних стрічок, створених у нашій країні за останні два-три роки. І йдуть вони не два-три тижні, а ПОСТІЙНО, кілька місяців, змінюючи один одного, щоб глядачам було зручно обирати. Ігрові, документальні, анімаційні, збірки короткометражних дебютів. Перед сеансами – виступи режисерів, артистів. У фойє змінюють одна одну фотовиставки зі знімальних майданчиків, крутяться трейлери майбутніх стрічок. Один із сеансів зарезервовано для ретроспективи класиків українського кіно, яку представляє кінокритик, що розповідає про творчий шлях майстрів.

Так ось. Ініціативна група кінематографістів – Мирослав Слабошпицький, Валентин Васянович, Дмитро Томашпольський, Олена Дем’яненко, Алік Шпилюк, за підтримки голови НСКУ Сергія Тримбача звернулися до комунального підприємства «Київкінофільм» із пропозицією створити такий кінотеатр на базі кінотеатру «ім.Чапаєва», розташованого за адресою: вул. Велика Житомирська, 40. Це найстаріший діючий кінотеатр, збудований ще 1913 року.

НСКУ та «Київкінофільм» просять столичну мерію повернути кінотеатру його історичну назву – «Ліра». Відкриття кінотеатру українського фільму «Ліра» заплановано на другу половину лютого 2015 року.

Пропонуємо іншим містам України наслідувати наш приклад. Фільмами і матеріалами – допоможемо», – написав Дмитро Томашпольський.

Планується, що репертуар кінотеатру складатимуть близько 40 вітчизняних стрічок, вироблених у 2012-2014 роках. А якщо поновиться державне фінансування Програми виробництва та розповсюдження фільмів, у його програмі з’явиться ще десяток нових українських картин. Також в кінотеатрі будуть відбуватися покази епізодів волонетрського сатиричного альманаху «Йод», роботу над яким було започатковано у січні цього року.