Кінотеатр «Ліра» підбив підсумки першого місяця роботи

Lira_Kinoteatr

Кінотеатр українського фільму «Ліра» (вул. Велика Житомирська, 40) підбив підсумки першого місяця роботи.

За березень 2015 року у кінотеатрі, що працює п’ять днів на тиждень (у середу і неділю тут грає вистави театр «Актор») відбулося 78 сеансів, на яких було продемонстровано 49 ігрових, документальних й анімаційних вітчизняних стрічок, відзнятих переважно в останні роки. А також – було організовано 14 творчих зустрічей із українськими кіномитцями, авторами демонстрованих фільмів.

Покази та події кінотеатру відвідали близько 2000 осіб.

Від квітня кінотеатр українського фільму «Ліра» розширює свою репертуарну програму. Зокрема, спільно із товариством «Сучасне українське кіно» тут буде представлено альманахи молодого короткометражного українського кіно.

4 квітня о 17.00 у кінотеатрі «Ліра» відбудеться показ альманаху «Роздоріжжя», який уклали фільми «Кінотеатр Україна» (реж. Максим Мадонов), «Віддалік» (реж. Катерина Горностай), «Qara» (реж. Новруз Хікмет), «Знеболювальне» (реж. Валерія Сочивець) та «Seni Sevem» (реж. Наріман Алієв). Заплановано також зустріч із авторами стрічок.

Нагадаємо, 20 березня 2015 року відбулися установчі збори громадського об’єднання «Хвиля українського кіно», покликаного підтримати діяльність кінотеатрів українського фільму.

11 березня 2015 року VI Пленум правління НСКУ, розглянувши питання «Українське кіно 2010-2015 рр. Ідейно-творча складова: підсумки та оцінка ризиків на майбутнє», постановив: «Схвалити заснування кінотеатру українського кіно «Ліра» у місті Києві та звернутися до регіональної влади в областях України із закликом щодо заснування мережі подібних кінотеатральних закладів. Зобов’язати регіональні осередки НСКУ опікуватися цим питанням на місцях».