У п’ятницю, 24 квітня о 19:00 у кінотеатрі українського фільму «Ліра» відбудеться творча зустріч із режисером Валентином Васяновичем і показ його стрічки «Креденс».
Нещодавно кінознавець Алік Шпилюк назвав цю сімейно-соціальну трагікомедію однією з десяти кращих кіноробіт незалежної України.
Головний герой фільму – скромний та нерішучий віолончеліст Львівської Опери Орест, що має дружину й сина, а головно – надто вибагливих родичів, проти яких і має повстати. «Креденс» можна розглядати як історію протистояння хижого радянського і традиційного українського світоглядів. Щоб позбутись непроханих гостей, герой мусить відкласти віолончель і взяти в руки міцного кийка. Саме тому девізом картини обрали: «Ти чого такий сердитий? Бо дістали».
Того ж дня, о 17:00 у кінотеатрі «Ліра» відбудеться показ документальної стрічки Валентина Васяновича «Присмерк» – кращого українського фільму минулого року з тих, що не були в українському прокаті (за результатами опитування Бюро української кіножурналістики).
Фільм брав участь у конкурсній програмі DOCU/ЖИТТЯ 11 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA (Київ) та вдостоєний особливої відзнаки журі з формулюванням: «За непересічне візуальне й емоційне змалювання людської стійкості, чуттєвості та незалежності». А на 5-му Одеському МКФ отримав «Золотого Дюка» у категорії «Найкращий український повнометражний фільм» і спеціальну відзнаку FIPRESCI.
82-річна Марія та її хворий син Сашко живуть у глухій провінції. Через серйозну недугу Сашко осліп. Він боїться смерті матері, але Марія відчайдушно чіпляється за життя, усвідомлюючи, що нікому буде подбати про її сина. Їхні вчинки можуть видаватися ірраціональними, проте вони демонструють прагнення героїв не здаватися. Марія купує теля, Сашко починає навпомацки майструвати трактор…
Валентин Васянович – сценарист, режисер, оператор, продюсер. Закінчив кафедру операторського мистецтва і кафедру режисури документального кіно у Київському державному інституті театрального мистецтва ім. І.К. Карпенка-Карого, школу режисерської майстерності Анджея Вайди (Польща). Член Європейської кіноакадемії.
Автор документальних фільмів «На згадку» (к/м, 1998), «Старі люди» (к/м, 2001), «Проти сонця» (к/м, 2004, спеціальний приз журі Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів у Клермон-Феррані), «Лінія» (к/м, 2006), «Колискова для флейти з барабаном» (к/м, 2007), «Присмерк» (2014), співсценарист і кінорежисер ігрових повнометражних фільмів «Звичайна справа» (2012) і «Креденс» (2013, Приз FIPRESCI Кращому українському повнометражному фільму Четвертого Одеського МКФ). Оператор і продюсер фільму Мирослава Слабошпицького «Плем’я» (2014), що отримав 40 міжнародних нагород.
Нагадаємо, що у суботу, 25 квітня о 14:30 відбудеться показ російсько-української стрічки Нани Джорджадзе «Моя русалка, моя Лореляй» та зустріч із виконавицею головної жіночої ролі Катериною Молчановою. Атипова романтична мелодрама знаної грузинської режисерки оповідає історію кохання 14-річного хлопця та 18-річної повії, що розгортається в декораціях приморського міста періоду пізнього СРСР.
З афішею кінотеатру можна ознайомитися за тут >>>.
Сторінка події на Фейсбук тут>>>.
Адреса кінотеатру українського фільму «Ліра»: вул. Велика Житомирська, 40.