10 травня «До побачення там, нагорі» виходить у прокат

Au.revoir.la.haut

10 травня 2018 року в український прокат виходить французька драма «До побачення там, нагорі» Альбера Дюпонтеля, фільм-лауреат п’яти премій «Сезар».

Останні дні Першої світової війни. Цинічний кар’єрист лейтенант Прадель відправляє свою роту на вірну загибель. У безглуздій кривавій м’ясорубці син мільйонера Едуард рятує життя скромному бухгалтеру Альберу, але сам важко поранений. Його обличчя жахливо понівечене, і таким він не хоче з’являтися у будинку батька. Друзі по нещастю оселяються в Парижі, Едуард – під чужим ім’ям і назавжди приховавши обличчя під маскою. Вони придумують лихий план, як вирватися з відчайдушної бідності. Для початку Альбер, влаштувавшись у банк, краде гроші з рахунків. А тим часом Прадель, який розбагатів завдяки аферам у похоронному бізнесі, за злою іронією долі одружується на сестрі Едуарда. І шляхи колишніх колег по службі дуже скоро перетнуться.

Фільм є екранізацією однойменного роману П’єра Леметра, який був відзначений Гонкурівської премією – однією з найпрестижніших літературних премій Європи.

«До побачення там, нагорі» удостоївся п’яти національних премій «Сезар»: за найкращі режисуру, адаптований сценарій, операторську роботу, декорації і костюми. «Дюпонтелю вдалося створити фільм, рідкісний для нинішнього французького кіно, безсумнівно, комерційний, він прекрасно поєднує в собі високий професіоналізм, сюрреалістичний гумор і вкрай «чорні» теми», – коментують фільм The Hollywood Reporter.

Головну роль у фільмі виконав Науель Перес Біскаярт, зірка драми «120 ударів на хвилину» і лауреат премії «Сезар» як найперспективніший актор. Перед Біскаяртом стояла амбітна задача – його персонаж втратив голос через травму, і виражає себе за допомогою барвистих масок. За словами актора, акцент робився на рухах тіла – за задумом, Едуард повинен був стати практично персонажем із комедії дель арте.

Роль бухгалтера Альбера зіграв режисер фільму, актор і сценарист Альбер Дюпонтель. У фільмі також з’являться Лоран Лафітт, Нільс Ареструп та Мелані Тьєррі.

Українська прем’єра стрічки відбулася в рамках програми «Роман з кіно: екранізація французьких бестселерів» Французької весни.

«До побачення там, нагорі» виходить у прокат 10 травня.

«Артхаус Трафік», 26 квітня 2018 року