«1+1» покаже серіал за мотивами поеми «Катерина» Тараса Шевченка

1466494537

Телекомпанія Sisters Production на замовлення телеканалу «1+1» розпочала зйомки 4-х серійного фільму «Катерина», повідомляє «Детектор медіа».

Це сучасної мелодрами за класичними мотивами. В основі сюжету – поема «Катерина» класика української літератури Тараса Шевченка, адаптована до сучасних українських реалій.

Події у серіалі відбуваються у живописному селищі Шуляки на Черкащині, де у сім’ї консервативних педагогів підростає донька Катерина. У село на натурні зйомки історичної картини приїздить столична знімальна група. Катерина нестримно закохується у відомого актора Олексія Красильникова і, як покажуть події, це змінює не тільки її життя, але і життя всіх, хто оточує дівчину.

Чим закінчиться ця мелодраматична історія про сучасну Катерину, через які випробування доведеться пройти дівчині і чи закінчиться ця історія, як у поемі українського класика, глядачі побачать в ефірі телеканалу «1+1».

Як розповів автор ідеї та сценарію Андрій Кокотюха, у серіалі поняття «москаль» із класичної поеми було переосмислено.

«Мені не зовсім імпонує визначення поняття “москаля” в значенні “росіянин”, оскільки це не відповідає дійсності. За часів Тараса Шевченка “москалями” називали військовослужбовців царської армії, а “віддати в москалі” – мало значення “забрати в солдати”. У більш широкому значенні “москаль” – це була свого роду чужа людина, яка виходила за рамки певного соціального середовища. І фраза “кохайтеся чорнобриві, та не з москалями” означає – живіть розмірено, у своєму соціальному середовищі, не порушуючи його рамок, наприклад, як жили батьки Катерини. А сама ж Катерина не побоялася помилитися і вийти за рамки свого соціального кола, і закохатися в ту людину, до якої потягнулося її серце», – коментує Андрій Кокотюха.

Режисер картини – Андрій Тименко, знайомий глядачам телеканалу «1+1» за 4-х серійною мелодрамою «Все одно ти будеш мій». Продюсери серіалу – Олександр Ткаченко, Олена Васильєва, Вікторія Забулонська, Марина Городецька.

«В ідеї Андрія Кокотюхи надати сюжету Тараса Григоровича Шевченка сучасне звучання нас привабила можливість поговорити з глядачем про конфлікт цінностей – про те, як по-різному живуть село і столиця, наскільки відрізняються цінності у людей, що живуть у різних країнах. І зараз, працюючи над фільмом, ми бачимо, що і двісті років потому історія кохання, самопожертви і зрадженої довіри актуальна», – сказала Олена Васильєва, головний продюсер фільмів і серіалів телеканалу «1+1».

Головні ролі у серіалі виконали народні артисти України Наталія Сумська та Анатолій Хостікоєв, а також відомі глядачеві телеканалу «1+1» актори Валерія Ходос, Марк Дробот, Дмитро Сова, Ольга Грішина, Дар’я Трегубова.

«Детектор медіа», 16 червня 2016 року